Reklama
pondelok, 02 jún 2014 20:40

Ďeň detí oslávili v Tulipe kúzlami a cirkusovou show

Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
Ďeň detí oslávili v Tulipe kúzlami a cirkusovou show Ďeň detí oslávili v Tulipe kúzlami a cirkusovou show

Uplynulý piatok zažili detskí návštevníci martinského nákupného centra Tulip kopec zábavy. V rámci dňa detí na nich čakal pestrý program, animačné aktivity a mnoho atrakcií. Stánky s cukrovou vatou a zmrzlinou praskali vo švíkoch, tieto sladké dobroty si totiž všetky deti mohli vychutnať úplne zdarma. Keďže popoludňajšie počasie organizátorom prialo, malí návštevníci sa rozptýlili aj do vonkajších priestorov,  kde na ich čakali nielen preliezky a ihrisko, ale veľký nafukovací hrad.

Podujatie otvoril úspešný projekt z minulého roka Kid´s jumping s Katkou Kuncovou, počas ktorého sa deti vybláznili na detských trampolínkach. Čarovným bublinovým svetom previedol užasnutých detských divákov Šašo Ľuboš počas svojej interaktívnej show. Tí, ktorí mali šťastie a boli vybratí sa ocitli v zajatí obrovskej mydlovej bubliny. S Cirkusovou školou, v ktorej sa môže robiť všetko to, čo je v normálnej škole zakázané, pobavil prítomných Juraj Benčík so svojou skupinou. Hodina kúziel, žonglovania, šašovania a akrobacie prebehla za aktívnej účasti malých nadšencov. Spoločne sa naučili robiť rôzne kúzla, žonglovať s loptami i taniermi, chodiť po lane so zaviazanými očami a vyskúšali si aj to, ako klauni plačú.

 

Zaujímavé cirkusové kúsky predviedli namiesto skutočných zvierat samotné deti, ktoré sa zahrali na divokých psov preskakujúcich horiaci kruh či na kone zdolávajúce prekážkovú dráhu. Počas celej akcie sa veľkému záujmu tešili i tvorivé dielne Hechteráčik, v ktorých si deti mohli vyrobiť farebné korunky, indiánske čelenky, pirátske šatky, papierové skladačky, tváričky z balóna, retiazky a kopec ďalších pekných vecičiek, nechýbalo ani obľúbené maľovanie na tričká.

Autor: Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online