Vytlačiť túto stránku
pondelok, 09 jún 2014 20:40

Martinčania si v piatok po západe slnka vyskúšali nočný orientačný beh

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Martinčania si v piatok po západe slnka vyskúšali nočný orientačný beh Martinčania si v piatok po západe slnka vyskúšali nočný orientačný beh

V piatkový večer ožili martinské ulice nočnou orientačnou strategickou hrou, ktorú zorganizoval Martinský parlament mladých s finančnou podporou Slovenského skautingu, mesta Martin a zdrojov Európskej únie. S myšlienkou nočnej súťaže prišiel banskobystrický Outdoor Institute, ktorý toto dobrodružné podujatie realizuje pravidelne. Pretek začal o ôsmej večer registráciou účastníkov na martinskom Divadelnom námestí a o hodinu nato vyštartovali súťažiaci smerom k pripraveným stanovištiam.

Nox Quaerox je súťaž dvojíc, kde proti sebe bojujú tímy v troch kategóriách, mužskej, ženskej a zmiešanej. Cieľom je získať čo najväčší počet bodov v stanovenom časovom limite. "Úlohou pretekárov je nájsť čo najviac stanovíšť a tým pádom získať čo najviac bodov do limitu 45 minút. Tím, ktorý získa najviac bodov, vyhráva. Stanovíšť je presne 41, ale nie je možné za tých 45 minút stihnúť všetky, preto je na taktike súťažiacich, ktoré stanovištia si vyberú. Tie najvzdialenejšie sa nachádzajú pri Strednej priemyselnej škole či Fitnes klube Harmónia a majú aj najväčšiu bodovú hodnotu. Všetci súťažiaci obdržali mapu, na ktorej sú tieto miesta presne vyznačené a okrem toho dostali papier, na ktorom sú napísané poradové čísla stanovíšť s presným popisom umiestnenia kódu," objasnila pravidlá súťaže Júlia Zacharidesová z Martinského parlamentu mladých. Na tých najúspešnejších čakali v cieli odmeny v podobe vecných cien.

 

Autor: Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online

Najnovšie články od autora: Miroslava Kováčová

Súvisiace články podľa značky