pondelok, 09 jún 2014 20:52

Deň detí pri Evanjelickej základnej škole ponúkol zábavný i poučný program

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Deň detí na Evanjelickej základnej škole ponúkol zábavný i poučný program Deň detí na Evanjelickej základnej škole ponúkol zábavný i poučný program

Deň detí, ktorý už tradične pripravila EZŠ, sa tento rok podarilo organizátorom spojiť s ďalšou akciou určenou širokej verejnosti, ktorou boli Dni vody a slnka.

"Našou snahou bolo otvoriť podujatie organizované pri príležitosti dňa detí trochu viac smerom do mesta aj pre ľudí z vonku. Podarilo sa nám spojiť to s aktivitami realizovanými s Turčianskou vodárenskou spoločnosťou TURVOD. Na Memorandovom námestí bežal ekologický program, rôzne aktivity, vyhodnocoval sa ekoplagát a v školskej záhrade sa odohrával program pre deti a pre rodičov. Práve v tento deň máme príležitosť, aby sa celé rodiny, nielen deti, stretli na pôde našej školy na veľmi neformálnom stretnutí, kde sa nič zásadné nerieši a tešíme sa z toho, že sme spolu," uviedol riaditeľ EZŠ Mgr. Jozef Sopoliga.

 

Deň detí škola organizuje pravidelne, no zakaždým prinesie niečo nové. Aktuálny ročník ponúkol športové vyžitie, trampolínu, vodný futbal, skákací hrad či koníky. Nechýbali tvorivé dielne pripravené v spolupráci so Žilinskou univerzitou a v spolupráci so študentmi z Biblickej školy, v rámci ktorých si deti mohli vyskúšať výrobu šperkov, rôzne kreatívne techniky aj maľovanie  na tvár. V rámci Dní slnka a vody mali deti možnosť spoznávať svoje okolie, vodu, vzduch, slnko ako hodnoty, určujúce kvalitu ich života. Nachystané boli testy a kvízy a samozrejme aj odmeny pre víťazov.

 

"Škola sa neustále rozrastá, máme základnú školu, gymnázium a takisto aj materskú školu, ktorá funguje už 2 roky, takže detí pribúda a myslím si, že Deň detí je predovšetkým výsledkom vynikajúcej spolupráce pedagogického personálu školy s rodičmi detí. Rodičia sa ochotne zapájajú do aktivít a sami prichádzajú s nápadmi, ako by mohli pomôcť. Je tu skupina rodičov, vynikajúcich kuchárov, ktorí navarili viac ako 500 porcií guľášu. Sme vďační aj za to, že vyšlo počasie, a že návštevnosť je tiež veľmi pekná," zhodnotil podujatie evanjelický farár Mgr. Milan Kubík.

Autor: Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn