streda, 09 január 2013 00:00

Marek Michalák: Produkty FFI šetria palivo aj životné prostredie.

Ohodnotiť túto položku
(21 hlasov)
Marek Michalák: Produkty FFI šetria palivo aj životné prostredie. Marek Michalák: Produkty FFI šetria palivo aj životné prostredie.

Produkty spoločnosti FFi sú zamerané na úsporu paliva a zníženie škodlivých emisií uvoľňovaných do ovzdušia. Stále drahšie pohonné hmoty patria v súčasnosti medzi hlavné výdavky rodinného rozpočtu. Spoločnosť FFi prináša na trh patentovanú technológiu úspory na pohonných hmotách, ktorá dosahuje 14-20%. Okrem toho znižuje emisie o viac ako 90% v každom spaľovacom motore a má mnohé ďalšie výhody (zvýšenie výkonu, pokles tvorby karbónových usadenín, predlžuje životnosť motora a podobne).

Marek MichalákFFi, Forever Freedom International, je spoločnosť ponúkajúca ľuďom príležitosť, ktorá už dnes mení životy mnoho ľuďom. Bola založená v roku 2005 v USA. Zakladateľom a majiteľom je obchodník a výskumník Randy Ray, ktorý pracoval pre stredisko NASA dlhé roky. Randy Ray dostal túto technológiu na globálny trh. V súčasnosti firma FFI obchoduje po celom svete, celkovo vo viac ako 220 krajinách a ponúka viaceré produkty na znižovanie emisií a spotreby paliva. Na Slovensku sa tento trend  rozširuje veľmi dynamicky, pretože ľudí , ktorí sa zapájajú do tohto projektu neustále pribúda. V Martine vzniká tiež veľká partia nadšencov, ktorú začal tvoriť už pred 3 rokmi Marek Michalák.

Predstavujete produkty na úsporu paliva a dávate ľuďom možnosť zarobiť si.

S narastajúcimi nákladmi na pohonné hmoty a čoraz väčšej potreby znižovať škodlivé emisie, ktoré znečisťujú životné prostredie, je systém FFI jedným z najzaujímavejších globálnych riešení aké tu doposiaľ boli. Predstavte si, že používaním technológie FFi zvanej MPG-CAPS, ušetríte na pohonných hmotách, znížite produkciu škodlivých emisií do ovzdušia, poviete to Vašim známym, ktorí si to zaobstarajú od Vás a Vy budete z toho navyše profitovať.  Budete patriť medzi milióny ľudí, ktorým nie je ľahostajná naša planéta a prostredníctvom systému FFI si vytvárate pasívny príjem, na ktorý môžete byť hrdí, pretože každému šetríte finančné prostriedky a ste zapojení do celosvetového projektu na znižovanie emisií do ovzdušia.

FFI Projekt

Čo je podstatou šetrenia paliva, ako to funguje?

V roku 1973 získali vedci Fischer a Wilkinson Nobelovu cenu za prácu s organokovovými zlúčeninami, kde sa zaoberali aj zlúčeninou Fe(C5H5)2 - tzv. Ferocén, ktorý bol objavený už v roku 1951. Ferocén sa v súčasnosti vďaka jeho vlastnostiam používa globálne s inými prísadami ako palivové aditívum pre zážihové motory. Produkty FFI obsahujú až 90% tejto zložky a 10% je obsahom patentu, ktoré vlastní výskumné stredisko NASA. Technológia je používaná v tuhej tabletkovej aj tekutej forme pre všetky typy motorov, ktoré spaľujú fosílne palivá. Aby to ale celé správne účinkovalo je potrebné presné dávkovanie podľa návodu. 

Ako sa to teda dávkuje?

FFI ProjektPokiaľ sa bavíme o tuhej forme, tak polovica jednej tabletky vydrží na 50 až 100 litrov paliva. Produkt sa v nádrži rozpustí a palivo má za úlohu preniesť substanciu do spaľovacej komory, kde sa vytvára pri výbuchu mikrokatalytická vrstva, vďaka ktorej je výbuch vo valci presnejší a spáli sa takmer všetko. Tým pádom je vyššia efektivita a nižšie emisie. Dá sa to ľahko otestovať na emisnej kontrole že to funguje a samozrejme človek to vidí aj na úspore paliva. Pri správnom dávkovaní dosiahne klient dojazd aj o 15% km viac na plnú nádrž. Z ekologického hľadiska, nastáva až 90% zníženie emisií, čo je výsledok katalytického spaľovania a to robí túto technológiu celosvetovo bezkonkurenčnú.  Želaný efekt sa dostaví tak po troch-štyroch plných nádržiach, predsa len chvíľu trvá, kým sa spáli všetok karbón vo valcoch a vytvorí sa mikrokatalytická vrstva, ktorá prináša všetky spomínané výhody. Následne je potrebné dávkovanie len dodržiavať.

Ak niekto netankuje plnú nádrž, aké dávkovanie používa?

V týchto prípadoch je najlepšia tekutá forma MPG Boost, je k tomu presný návod. Vďaka tomu sa dá náš produkt použiť aj v kosačkách, motorovej píle alebo aj v motorke či mopede. Napríklad pri motoroch s aditívom znižovania emisií AdBlue sme zaznamenali šetrenie aj tohto prostriedku, pokiaľ sa používa s kombinácii s našim.

Kto všetko tieto produkty používa, napríklad v Martine alebo na Slovensku?

Referencií sa za tie roky nazbieralo mnoho. Z nášho okresu môžme spomenúť napríklad Autoškolu Vajda, Novaplast, Varinský, Tip Net, Blachotrapez, Lumiro Betón, jazdí s tým aj Jaroslav Katriňák a Štefan Svitko. Používajú to predovšetkým dopravné spoločnosti, taxikári, autoškoly ale aj obyčajní ľudia. Zo sveta najvýznamnejšia referencia je z lodnej prepravy Yang-Ming, čo je najväčšia lodná prepravná spoločnosť na svete. Sú k dispozícií aj testy z rôznych testovacích centier vrátane spoločnosti Slovnaft.

FFI Projekt

Produkt sa teda predáva cez internet, prečo nie je distribučná sieť aj na pumpách?

Na pumpách nás nenájdete. Odpoveď je celkom logická - my šetríme ľudom palivo, pumpy ho predávajú :) Politika spoločnosti je primárne zameraná na predaj cez internet a tvorbu siete cez členov FFi. To znamená, že človek, ktorý sa stane členom spoločnosti FFi, buduje v podstate svoj vlastný biznis, nepracuje na princípe nejakých pokynov alebo príkazov, každý si volí svoje vlastné tempo. Keď chcete...pracujete, keď nie...nepracujete. Všetko je na Vás, ale podporu máte vždy k dispozícií. Zapojiť sa môže každý, koho táto príležitosť osloví.

Akým spôsobom si môžu ľudia tento produkt kúpiť?

Cez celosvetový internetový obchod. Každý náš člen získava svoj vlastný. Pre členov sú ceny zvýhodnené, ak nie ste člen, môžete si produkt zaobstarať za klientskú cenu cez e-shop dotyčnej osoby, od ktorej ste dostali informáciu o tejto možnosti. My sme otvorená sieť. Po objednaní Vám tovar dovezie kuriér tovar priamo domov. Ľudia ma môžu kedykoľvek kontaktovať pre viac informácií, či už o produkte alebo obchodnej príležitosti ak od nikoho zatiaľ o tom nepočuli. Ak máte známych, ktorí sa venujú tomuto projektu, kontaktujte ich. Od pondelka do soboty organizujeme v priamom prenose internetové prezentácie, v čase o 19:45, kde sa máte možnosť dozvedieť viac. V prípade záujmu si môžete zarezervovať bezplatnú účasť v tomto internetovom vysielaní, formou e-mailu s vašim menom a termínom.

FFI Projekt

Web: http://aktuality.projectffi.com

Facebook: FFI, Marek Michalák

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., 0908/477 766, skype: marekffi

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn