piatok, 27 jún 2014 22:16

Deep úspešne reprezentuje Slovensko takmer každý týždeň

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Deep úspešne reprezentuje Slovensko takmer každý týždeň Deep úspešne reprezentuje Slovensko takmer každý týždeň

Tanečníci z Deepu ešte nestihli poriadne vybaliť kufre z predošlých majstrovstiev Európy v street dance show, a už museli odcestovať do zahraničia opäť. Po krátkej pauze odišli do českého Chomutova na ďalšie majstrovstvá Európy – tento raz v disciplíne disco dance.

Koncom júna merali cestu tí najlepší európski tanečníci na Majstrovstvá Európy Disco Dance 2014, ktoré sa uskutočnili v moderných priestoroch SD Arény v Chomutove. Medzi nimi boli aj tanečníci z Deepu, ktorí mali ambíciu opäť získať ďalší titul. Tentokrát sa darilo tým najmenším. V kategórii mini disco dance sólo získala Alžbeta Hlavňová striebornú medailu zo všetkých devätnástich súťažiacich a v skupinách získalo zoskupenie Deci štvrté miesto. Výborná detská disco sólistka Viktória Chovancová a v konkurencii vyše sedemdesiatich súťažiacich nestratila a umiestnila sa na ôsmom mieste.

 

Výborne tancujúce detské duo Timea Matea Vrabcová a Timea Spišáková prebehlo vyše tridsať súťažiacich dvojíc a  získalo siedme miesto. V kategórii detských disco skupín sa umiestnila skupina Déry (úradujúce vicemajsterky Slovenska) v ťažkej konkurencii sedemnástich skupín tesne za stupienkom víťazov na štvrtom mieste. V juniorskej vekovej kategórii skončila Zuzana Trojáková v disciplíne disco sólo zo všetkých sto súťažiacich na povzbudivom tridsiatom štvrtom mieste. Tesne za bránami finále sa umiestnila juniorská skupina Trója na trinástom mieste. „Predošlý európsky šampionát v Litve sa nám vydaril oveľa viac ako tento v Chomutove. O chvíľu cestujeme do Rimini na ďalšie majstrovstvá Európy – pre zmenu v hip hope. Ako slovenskí majstri a vicemajstri v hip hope na nich určite nebudeme len do počtu. Dôležité je čo najskôr načerpať sily, aby sa únava neodrazila na výkonoch tanečníkov ako v tomto prípade,“ približuje vedúci klubu Miroslav Frolo.

 

Autor: Gabriela Avramová © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn