utorok, 01 júl 2014 00:00

Dotyky a spojenia potvrdili pevné miesto v slovenskej divadelnej kultúre

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Jubilejný festival Dotyky a spojenia otvorili juniori Jubilejný festival Dotyky a spojenia otvorili juniori

Jubilejný 10. ročník festivalu slovenských divadiel Dotyky a spojenia, ktorý sa uskutočnil v dňoch 23. až 28. júna v Martine, potvrdil podľa riaditeľa hostiteľského Slovenského komorného divadla Františka Výrostka svoju životaschopnosť, opodstatnenie a jedinečnosť.

"Začiatky boli veľmi skromné, no zároveň s vierou, že si tento festival nájde pevné miesto v slovenskej divadelnej kultúre, lebo takéto niečo predtým citeľne chýbalo. O tom, že sa nám to všetkým spolu skutočne podarilo, svedčí fakt, že sa rozrástol do značných rozmerov a prakticky všetci slovenskí profesionálni divadelníci ho prijali za svoj," zhodnotil pre TASR.

 

Najlepším dôkazom záujmu podľa neho bol doslova nabitý festivalový program pozostávajúci z 33 inscenácií z repertoáru rovnakého počtu divadiel. "Verím, že slovenské divadlá, na ktoré sa tentoraz nedostalo, to motivuje, aby budúce ročníky mohli obohatiť svojou aktuálnou tvorbou," pokračoval Výrostko. "Tento jedinečný festival je priestorom na výmenu skúseností i zdravé tvorivé konfrontácie. Preto je nemenej dôležité, že sme opäť privítali aj množstvo fundovaných teatrológov, umeleckých kritikov, recenzentov. Dotyky a spojenia sú zakaždým také úspešné, aká úspešná je daná sezóna slovenských divadiel," dodal.

Fotogalériu z podujatia nájdete na Facebooku v profile SKD Martin

 

Autor: TASR © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn