štvrtok, 10 január 2013 00:00

Martin bude cez víkend hostiť najväčšiu tanečnú ligu.

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Martin bude cez víkend hostiť najväčšiu tanečnú ligu. Martin bude cez víkend hostiť najväčšiu tanečnú ligu.

Tento víkend sa v Martine uskutoční prvé kolo medzinárodnej trojkolovej tanečnej súťaže  Deep dance league. Súťaž už tradične organizuje známy martinský klub Deep. Tanečníci predvedú počas dvoch dní pripravené choreografie v nielen v disciplíne disco, ale po novom už aj disciplíne hip hop.

Do Turca si po dlhšom čase prídu zmerať svoje sily mladé tanečné talenty nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Pôvodný názov najväčšej tanečnej ligy Deep disco league, ktorá sa uskutoční práve v Martine, sa zmenil na Deep dance league. Dôvod je jednoduchý – súťaž sa rozšírila o tanečný štýl hip hop. Zastúpenie v disciplínach sólo, duo a skupina budú mať všetky vekové kategórie – mini, deti, juniori a dospelí.

Tento rok už pod hlavičkou tanečnej organizácie STO D IDO

Predošlé ročníky boli ukazovateľom perspektívy a ďalšieho smerovania tejto súťaže. Tentokrát bude Deep dance league organizovaná už v rámci Slovenskej tanečnej organizácie disciplín IDO (skr. STO D IDO). V rámci Slovenskej republiky budú tanečníkom započítané body podľa pravidiel STO D IDO do Slovenského pohára, v každom kole bude bodovaných až prvých 15 miest. Výhodná lokalizácia miesta konania odbremení mladých tanečníkov a ich rodičov od zdĺhavého cestovania.

Deep Dance League

Na rozhodcovské stoličky zasadnú odborníci.

V DO Strojár zažijú návštevníci počas dvoch dní neopakovateľnú tanečnú atmosféru. Okrem tanečníkov z Tanečného klubu Deep bude mať Turiec zastúpenie z radov všetkých kvalitných martinských tanečných klubov, ktoré dosahujú medzinárodnú úroveň. Na porotcovské stoličky zasadnú slovenskí a českí rozhodcovia, ktorí budú zárukou objektívneho hodnotenia súťažiacich. V minulosti sa práve pod organizátorskou taktovkou Deepu viackrát v  Martine konali svetové a európske tanečné šampionáty, ktorých priebeh sa natiahol aj na päť dní. „Počas predošlých dvoch ročníkov tejto tanečnej ligy sme vychytali všetky organizačné nedostatky, preto sa nebojím o plynulý priebeh prvého kola. Taktiež ma teší fakt, že Turčania budú môcť opäť zažiť skvelú atmosféru tanečnej súťaže“, približuje hlavný choreograf Deepu Miroslav Frolo.

 

Medzinárodná tanečná súťaž v disciplína disco a hip hop sa koná 12. – 13. 1. 2013, DO Strojár - Martin od 10:00.

 

Autor: Gabriela Avramová

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn