Vytlačiť túto stránku
nedeľa, 06 júl 2014 21:44

Reebok Spartan Race potrápil v Snowlande viac než 2500 pretekárov Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(22 hlasov)
Reebok Spartan Race potrápil v Snowlande viac než 2500 pretekárov Reebok Spartan Race potrápil v Snowlande viac než 2500 pretekárov

V stredisku Snowland - Valčianska dolina sa konal po druhý raz vytrvalostný pretek Reebok Spartan Race, tentoraz však v náročnejšej kategórii Super Spartan. Organizátorov potešila aj vysoká účasť - prihlásilo sa viac ako 2560 registrovaných bežcov. Profesionálni športovci aj amatérski pretekári z 15 krajín si prišli zmerať sily na 13 kilometrov dlhej trati s viac ako 21 prekážkami.

Spartan Race sú popredné svetové prekážkové preteky, ktoré založili fanúšikovia extrémnych športových podujatí v roku 2001 s cieľom vytvoriť alternatívu vytrvalostných pretekov pre odhodlaných športovcov. Súťaží sa na náročnej dráhe v blatistom teréne a ide predovšetkým o zdolávanie rôznych prírodných aj umelých prekážok, klesaní a prevýšení, vďaka čomu si účastníci môžu otestovať svoju silovú odolnosť, rýchlosť, vytrvalosť i zručnosť. 

 

V závislosti od dĺžky trate a množstva prekážok má pretek rôzne stupne obtiažnosti od Spartan Sprint, cez Super Spartan a Spartan Beast až po Spartan Death Race. "Vidím veľký progres v organizácii oproti minulému roku. Označenie trate v takomto členitom teréne, tak aby to bola prehľadná, je v porovnaní s bežnými mestskými maratónmi omnoho náročnejšie. Pri organizácii preteku nám pomáhala vyše stovka dobrovoľníkov. Na preteku boli k dispozícii záchranné zložky, pomáhala nám aj horská služba. Verím, že na budúci rok sa nám vo Valči podarí zorganizovať preteky v ešte náročnejšej kategórii, ktorou je Spartan Beast -  22 kilometrovú trať s vyše 26 prekážkami," vysvetlil Radomír Jašš z organizačného tímu Reebok Spartan race. A trať bola skutočne náročná, posúďte sami v nasledujúcej fotogalérii. Pre porovnanie s predošlým ročníkom si môžete prečítať článok o Spartan Sprint, ktorý sa konal 18. mája 2013 v areáli Snowlandu. Okrem mužov a žien si na sobotňajšom preteku v sekcii Spartan Kids mohli zasúťažiť aj deti. "Chceme, aby súťažili celé rodiny. Spartan Kids prebieha v dvoch kategóriách, máme pretek určený pre malé deti od 4 do 8 rokov a pre juniorov od 9 do 14 rokov. Na trati musia zdolať mini prekážky podobné tým z dospeláckej kategórie," doplnil Radomír Jašš.

Autor: Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online

Najnovšie články od autora: Miroslava Kováčová

Súvisiace články podľa značky