Vytlačiť túto stránku
štvrtok, 10 júl 2014 00:00

Výstavy v Tulipe predstavujú mestá Martin a Vrútky v rôznych podobách

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Výstavy v Tulipe predstavujú mestá Martin a Vrútky v rôznych podobách Výstavy v Tulipe predstavujú mestá Martin a Vrútky v rôznych podobách

Pri potulkách v TULIP Center Martin určite neprehliadnite výstavu nevšedných fotografií zachytávajúcich históriu Martina a Vrútok. Nenechajte si ujsť ani prezentačnú výstavu výtvarných prác žiakov súkromnej umeleckej školy.

Prvá zo spomínaných výstav je inštalovaná v "stredovej uličke" a tvoria ju vzácne historické fotografie, ktoré sa podarilo získať zo súkromných zbierok. Predstavuje rôzne martinské zákutia a ulice Vrútok tak, ako vyzerali pred niekoľkými desiatkami rokov. Viaceré z nich sa od tej doby zmenili takmer na nepoznanie. Nechýbajú panoramatické pohľady na mesto, fotografie významných budov či zábery nádraží. Motívmi mesta sa môžete nechať očariť aj na pôsobivej výstave detských prác plnej farieb s názvom M(i)esto v mojom srdci, ktorú nájdete v minigalérii. Svoje diela na nej predstavujú deti zo SúZUŠ Aurela Stodolu, SMŠ T. Zanovita, SZŠ T. Zanovita, Prvej SMŠ Zvolenská a MŠ Aurela Stodolu.

Autor: Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online

Najnovšie články od autora: Miroslava Kováčová

Súvisiace články podľa značky