nedeľa, 20 júl 2014 20:51

Na letisku v Tomčanoch vyvrcholili majstrovstvá sveta leteckých modelárov vetroňov Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Na letisku vyvrcholili majstrovstvá sveta leteckých modelárov vetroňov Na letisku vyvrcholili majstrovstvá sveta leteckých modelárov vetroňov

Záverečnými letmi dopoludnia a večerným vyhlásením výsledkov vyvrcholili dnes na letisku Tomčany v Martine 9. majstrovstvá sveta leteckých modelárov medzinárodnej federácie FAI v kategórii F3J. Na tohtotýždňovej vrcholnej súťaži rádiom riadených modelov vetroňov s rozpätím krídel do štyroch metrov sa predstavili pretekári celkove z 28 krajín sveta.

Súťažilo sa v dvoch kategóriách, seniorskej a juniorskej. "V seniorskej kategórii vyhral náš pretekár Janko Littva mladší z Levíc, v juniorskej Marco Gallizia z Talianska," informoval TASR organizačný riaditeľ majstrovstiev Ľubomír Gren. Finálové lety sa začali v piatok (18. 7.) o 16.00 h, záverečné posledné tri kolá boli dnes dopoludnia. "V podstate sme dolietali v dobrom počasí, pršalo nám len raz, aj to iba hodinu," zhodnotil preteky Gren.

 

Majstrovstvá sveta sa konali v Martine už v roku 2006

"V Martine máme veľký klub a dobré zázemie. Ako prvej krajine sa nám podarilo majstrovstvá sveta opätovne získať po ôsmich rokoch. Máme tu Turčiansku kotlinu a v nej sú veľmi dobré poveternostné podmienky," podotkol Gren. Posledný augustový týždeň bude letisko v Tomčanoch patriť ďalšej vrcholovej súťaži - Majstrovstvám Európy v kategórii F1E, čo sú hádzadlá. Depo bude sústredené do Valčianskej doliny.


Fotogaléria z otvorenia podujatia v Martine

Autor: TASR © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn