štvrtok, 24 júl 2014 00:00

Reťazenie v Dražkovciach

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Reťazenie v Dražkovciach Reťazenie v Dražkovciach

V poradí už tretí plenér pre členov Štúdia turčianskych neprofesionálnych výtvarníkov a rezbárov pod názvom Reťazenie sa uskutočnil 17. júla 2014 v Dražkovciach. Na pôde obce všetkých účastníkov plenéru privítala starostka Dražkoviec Viera Šalagová, organizačne na priebeh podujatia dozerala riaditeľka Turčianskeho kultúrneho strediska Nataša Petrová a metodik Adam Kmeť.

Výtvarníkov a rezbárov odborne usmerňoval akademický sochár Peter Bukovský a svojou osobnou účasťou podujatie podporila riaditeľka odboru kultúry a cestovného ruchu Žilinského samosprávneho kraja Zuzana Kmeťová. Aj toto stretnutie sa nieslo v pozitívnom a priateľskom duchu a v dobrej nálade. Počasie sa vydarilo a tak sa mohli výtvarníci a rezbári počas celého dňa venovať svojej tvorbe priamo v areáli obce i jej okolí.
V priestoroch Penziónu u Martina svoje diela následne  zhodnotili a pri chutnom občerstvení ostal čas aj na tvorivú diskusiu.

Obrazy a obrázky z tohto stretnutia budú verejnosti sprístupnené na jesennej výstave v priestoroch kultúrneho domu v Dražkovciach. Projekt Reťazenie realizuje Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Poďakovanie za ústretovosť pri organizovaní podujatia v Dražkovciach patrí aj starostke obce Viere Šalagovej a majiteľovi Penziónu u Martina Jánovi Thomkovi.

 

Autor: Adam Kmeť © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn