Reklama
streda, 06 august 2014 00:00

S projektom MOSTY EURÓPY môžete spoznať historický Rím i predvianočný Paríž

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
S projektom MOSTY EURÓPY môžete spoznať historický Rím i predvianočný Paríž S projektom MOSTY EURÓPY môžete spoznať historický Rím i predvianočný Paríž

V rámci viacročného projektu MOSTY EURÓPY mali tento rok účastníci možnosť spoznať skvosty a súčasnosť Bruselu a Amsterdamu v rámci poznávacieho zájazdu Vôňa tulipánov a čokolády či zúčastniť sa Majálesu Slovákov v Paríži v rámci podujatia Slováci Slovákom. V tomto roku pripravuje občianske združenie PRO ART AGENCY ešte dve podujatia.

Septembrová cesta nazvaná Po stopách histórie - Rím, Vatikán vás prevedie najznámejšími zákutiami týchto miest

V rámci programu je naplánovaná návšteva hrobu s pozostatkami sv. Cyrila, stretnutie so Svätým Otcom, návšteva historických pamiatok (Coloseum, chatrče Romulusa a Rémusa) i návšteva posvätných miest  (Sixtínska kaplnka, Sväté schody). Nebude chýbať ani relax pri mori.

 

Druhým pripravovaným podujatím je Predvianočný Paríž

Počas tohto pobytu si budete môcť vychutnať jedinečnú atmosféru vianočne vyzdobenej európskej metropoly, navštíviť vianočné trhy v rôznych častiach mesta a spoznať históriu a súčasnosť mesta na Seine. Občianske združenie PRO ART AGENCY, ktoré vzniklo v roku 2005, sa v rámci svojej činnosti okrem iného venuje aj poznávacím, vzdelávacím, edukačným a propagačným aktivitám, ktoré sú zamerané na zviditeľnenie Slovenska, spoznávanie krajín Európskej únie, spoznávanie krajín a miest, kde žijú Slováci a objavovanie histórie i súčasnosti miest Európy. Zámerom týchto aktivít je rôznymi formami priblížiť Európe Slovensko a občanom Slovenska zaujímavé európske skvosty. Sú určené pre rôzne vekové kategórie, školské triedy, skupiny dôchodcov, kultúrne inštitúcie, obce a iné subjekty.

Podrobný program a ceny zájazdov: na stiahnutie

Autor: Mira Kováčová, foto IstockPhoto © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online