Reklama
štvrtok, 07 august 2014 00:00

V Nolčove oslávili 90 rokov od založenia Dobrovoľného hasičského zboru

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
V Nolčove oslávili 90 rokov od založenia Dobrovoľného hasičského zboru V Nolčove oslávili 90 rokov od založenia Dobrovoľného hasičského zboru

V sobotu 2. augusta sa v Nolčove konal 8. ročník súťaže hasičských družstiev o putovný pohár starostu obce, ktorá bola spojená aj s oslavami 90. výročia vzniku nolčovského Dobrovoľného hasičského zboru.

"Na súťaži má každý tím k dispozícii rovnakú techniku a rovnaké stroje a musí dokázať, ako vie so svojou technikou narábať, a to v čo najlepšom čase. Súťažilo celkom 11 tímov z Nolčova, Šútova, Turian, Ratkova, Malého Čepčína, Podhradia, Krpelian a Záturčia. Z niektorých obcí sa zúčastnili aj ženské tímy, čo nás mimoriadne teší," uviedol starosta obce Vladimír Mihalik. "Náš dobrovoľný hasičský zbor funguje už 90 rokov. DHZ v Nolčove vzniklo, keď vyhorel spodný koniec obce. V tom čase sa založila hasičská skupina s prvou ručnou striekačkou. Boli to ochotní dobrovoľníci, ktorí pomáhali v prípade požiarov. Predtým v obci nič také nefungovalo. V súčasnosti mávame tak 2 až 3 ostré zásahy ročne. To nehovorím o horiacej tráve, čo je počas jarných mesiacov žiaľ bežná vec. Samozrejme, pomáhame si navzájom aj keď sa deje niečo v okrese alebo v blízkych obciach," dodal starosta.

 

Autor: Mira Kováčová, foto Matej Bórik, Vladimír Mihalik © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online