pondelok, 11 august 2014 20:49

Titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike mládeže do Martina Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike mládeže do Martina Titul majstra Slovenska v cestnej cyklistike mládeže do Martina

Začiatkom augusta (2.-3.8.2014) sa uskutočnili v Čunove a Šenkviciach Majstrovstvá SLOVENSKA v cestnej cyklistike mládeže. Martinčanov zastupovala štvorica pretekárov.

V sobotu bola na programe časovka jednotlivcov pri vodnom diele Čunovo, pre kategóriu mladších žiakov bola pripravená trať v dĺžke 5 km a pre starších žiakov 10 km. Na rovinatej trati za veľmi teplého počasia vybojovala žiačka Laura Debnárová zo Severu bronzovú medailu, ďalším naším sa darilo nasledovne: sestra Lucia Debnárová skončila v žiačkach na 8. mieste, Dávid Vavřinek z Dolného Kalníka obsadil v mladších žiakoch 4. miesto a starší žiak Tomáš Meriač z Valče 11. miesto.

V nedeľu sa preteky presunuli do Šenkvíc kde na rovinatom okruhu v dĺžke 26 km pretekali mladší žiaci jedenkrát a starší žiaci dvakrát (52 km). Zlato si v žiačkach vybojovala Laura Debnárová, Lucia skončila 7. David  Vavřinek na 9. mieste a starší žiak Tomáš Meriač z Valče na 15. mieste. Pretekárov čakajú ešte ďalšie preteky Slovenského pohára a najbližšie sa uskutočnia v Kláštore pod Znievom sobotu 23.8.2014 kde si od 16 hod. zmerajú sily v 11 km. časovke mladší a starší žiaci.

Komplet výsledky  Majstrovstvá SLOVENSKA v cestnej cyklistike mládeže 2014 nájdete tu:

Autor: Richard Debnár © Autorské práva sú vyhradené