pondelok, 14 január 2013 00:00

Martinskí policajti úspešní pri odhaľovaní drogovej trestnej činnosti.

Ohodnotiť túto položku
(10 hlasov)
Martinskí policajti úspešní pri odhaľovaní drogovej trestnej činnosti. Martinskí policajti úspešní pri odhaľovaní drogovej trestnej činnosti.

Martinskí policajti spoločne s príslušníkmi Pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline a psovodmi z Ústavu na výkon trestu odňatia slobody pre mladistvých Sučany vykonali z piatka 11. januára na sobotu 12. januára v okrese Martin akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti.

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine obvinil 24 ročného Mareka z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a 28 ročného Michala zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Počas domových prehliadok a prehliadok iných priestorov policajti zaistili kryštalické látky, prášky, tabletky aj sušený rastlinný materiál. Predbežným expertíznym skúmaním časti zaisteného materiálu sa zistilo, že ide o metamfetamín v množstve 83 až 332 obvykle jednorazových dávok drogy.

 

Na oboch obvinených vyšetrovateľ Policajného zboru spracoval podnet na návrh na ich vzatie do väzby. Obvinenému z obzvlášť závažného zločinu hrozí v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10 rokov až 15 rokov. Staršiemu z obvinených hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na štyri roky až 10 rokov. Ďalšie okolnosti sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn