štvrtok, 14 august 2014 21:34

Amfiko Street Soul spojil viac kultúr do jedného projektu Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Amfiko Street Soul spojil viac kultúr do jedného projektu Amfiko Street Soul spojil viac kultúr do jedného projektu

V sobotu 09. augusta sa v Amfiku uskutočnil už ôsmy ročník multikultúrneho festivalu AMFIKO STREET SOUL. Oproti minulým rokom si to okrem street art a graffiti jamu umelci rozdali aj v maliarskom súboji Live Painting Battle a v rámci Freestyle Bike Session ukázali svoje umenie na rampe domáci BMX jazdci.

V rámci festivalu prebehol druhý tohtoročný LIVE PAINTING BATTLE

Súťažilo 18 ľudí od Prešova až po Prahu - boli to ilustrátori, akademici, grafici aj graffiti umelci. Prvýkrát sme tu mohli vidieť tzv. FULL COLOR BATTLE, kde sa používali akryly, štetce, fixy a spreje rôznych odtieňov. "Čas bol ohraničený na 45 minút. Ľudia samozrejme témy dopredu nevedeli ale vyberali sa pri určení súťažných dvojíc. Spomeniem napríklad - Intergalaktická grilovačka, Mačací bašavel a Minimalizmus milionára. Do finále postúpili 6 účastníci (Mr.Cina, Neznámy, Pyppo314, De Marx, Mano, Mário Huana), z ktorých sa vybrali traja najlepší. Finálová téma bola U Číňana v reštaurácii. 1. Miesto Mr.Cina, 2. Miesto Neznámy, 3 Miesto Mano. Zaujímavosťou bolo, ako umelec Neznámy zaujímavo poňal finálovú tému a spravil karikatúru Mr. Cinu a napísal tam U CINA-NA V REŠTAURÁCII:)," prezradil Martin Hríb za Live Painting. Ocenení získali knihy, graffiti časopisy, graffiti DVD a samozrejme pamätný pohár pre víťaza. Hlavný sponzor akcie bol SLOVLAK, ROOFTOP SHOP a samozrejme VL MEDIA. "Ďakujem všetkym zúčastneným a môžu sa tešiť na ďalšie pokračovanie Battlu v zimných mesiacoch," dodal Martin Hríb z organizačného tímu.

Úspešný festival má veľký potenciál aj do budúcnosti

"Festival hodnotím ako úspešný, nakoľko to bol v podstate prvý ročník kde sme spojili viac kultúr do jedného projektu. Predstavilo sa nielen 40 street art a graffiti umelcov z celého slovenska, ale aj b-boys, bmx bikeri, kapely a DJi, ktorý dotvorili atmosféru tohto už ôsmeho ročníka. Vrcholom večera bolo vyystúpenie kapely Zlokot a formácie Ear Drum Kru. Čo ma potešilo je, že sme sa len tak tak vyhli dažďu a naopak mrzí ma účasť, pretože tento festival si zaslúžil viac ako 700 návštevníkov. Pre budúce roky nám tento ročník ukázal veľký potenciál a my sa ho budeme snažiť naplniť. Na záver by som sa chcel poďakovať všetkým návštevníkom, vystupujúcim a hlavne sponzorom: Good Nature, Richtár, Falcon, Gaya, Martinus, Bio Box, Triumf a špeciálne Mestskej scéne za poskytnutie pódia a zvuku," zhrnul priebeh podujatia za organizačný tím Ján Vanko.

Organizačný tím: Michal Vanko, Ján Vanko, Martin Lechan, Michal Baláž, Marián Srok, Martin Novysedlak, Martin Hríb a Dušan Antalík

Autor: Matej Bórik, Ján Vanko, Martin Hríb © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn