piatok, 05 september 2014 10:00

Martinčania budú o investičných prioritách mesta rozhodovať v referende Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
Martinčania budú o investičných prioritách mesta rozhodovať v referende Martinčania budú o investičných prioritách mesta rozhodovať v referende

Mestské zastupiteľstvo v Martine vyhlásilo miestne referendum, v ktorom budú obyvatelia Martina rozhodovať o tom, ktorú z plánovaných investičných akcií má mesto zabezpečiť prioritne. Martinčania budú vyberať z dvoch možností. Jednou z nich je výstavba 8-miestnej kabínkovej lanovky na Martinské hole, druhou je rekonštrukcia Námestia S. H. Vajanského v centre mesta.

"Prvá otázka týkajúca sa vybudovania 8-miestnej kabínkovej lanovky na Martinské hole súvisí s dôležitým investičným stimulom, ktorý by významne prispel k zvýšeniu atraktívnosti nášho mesta a regiónu, k rozvoju cestovného ruchu a služieb s ním spojených. Druhá otázka týkajúca sa rekonštrukcie Námestia S. H. Vajanského vychádza zo skutočnosti, že do tohto námestia neboli už niekoľko desaťročí investované finančné prostriedky, čo sa negatívne odráža na jeho vzhľade. Nakoľko v tesnej blízkosti predmetného námestia sú niektoré často navštevované budovy, či kultúrne ustanovizne, vrhá jeho neupravený vzhľad zlé svetlo na mesto a vytvára nelichotivý prvý dojem o našom meste," uvádza sa v dôvodovej správe Mestského zastupiteľstva mesta Martin. Referendum sa bude konať na území mesta Martin dňa 15. novembra 2014 v čase od 7:00 do 20:00.

Autor: Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn