Vytlačiť túto stránku
utorok, 09 september 2014 00:00

Piatková noc v skanzene patrila netopierom Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Piatková noc v skanzene patrila netopierom Piatková noc v skanzene patrila netopierom

Správa Národného parku Veľká Fatra, Slovenské národné múzeum a Spoločnosť na ochranu netopierov pripravili v piatok večer v Múzeu slovenskej dediny pútavé podujatie pre deti i dospelých. Noc netopierov sa každoročne koná na prelome augusta a septembra vo viac ako 30 štátoch s cieľom priblížiť ľuďom život netopierov.

"Z európskeho hľadiska ide už o 18. ročník Noci netopierov. Národný park Veľká Fatra sa tiež rozhodol pripojiť k tomuto projektu. Keďže spolupracujeme so Spoločnosťou na ochranu netopierov, rozhodli sme sa priblížiť verejnosti, deťom i dospelým, čo netopiere znamenajú pre životné prostredie a aký je ich prínos. Sú ľudia, ktorí sú k netopierom ústretoví ale je aj veľa ľudí, ktorí sa ich chcú zbaviť a sú im na príťaž, majú pocit, že sú úplne zbytočné. Preto sme chceli poukázať na to, aké majú netopiere význam a akú majú dôležitosť pre prírodu. Myslím si, že osveta, čo sa týka tejto témy alebo akejkoľvek inej témy v ochrane prírody, je veľmi osožná," uviedla Michaela Kvočkuliaková z NP Veľká Fatra.

Zaujímavý večer v skanzene ponúkol informačné prednášky o netopieroch, ukážky odchytov, určovanie druhov a rôzne hry pre najmenších pozorovateľov netopierov. S touto témou sa budete môcť bližšie oboznámiť aj na pripravovanom podujatí Človek a príroda, ktoré sa uskutoční v Múzeu slovenskej dediny v sobotu 14. septembra 2014.

 

Autor: Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky