nedeľa, 14 september 2014 00:00

Darovaný život v Amfiku

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Darovaný život v Amfiku Darovaný život v Amfiku

V dňoch 19. a 20. septembra 2014 organizuje Chirurgická klinika a Transplantačné centrum JLFUK, Univerzitná nemocnica Martin a OZ Darovaný život odborno-spoločenské podujatie pri príležitosti Európskeho dňa darcovstva s názvom Darovaný život 2014.

V piatok 19.9.2014 sa stretnú v Hoteli Turiec primári oddelení anesteziológie a intenzívnej medicíny a nemocniční koordinátori martinského regiónu na odbornom seminári s názvom Komunikácia s rodinou kriticky chorého pacienta.

V sobotu 20.9.2014 sa podujatie presunie do martinského Amfika

Od 10,00 do 17,00 je pripravený pestrý program pre celú rodinu. Hasiči, policajti, záchranári, hokejisti MHC Mountfield, kynológovia, tanečníci, speváci, skauti, detský kútik, zóna „bez peňazí“, jarmok, strelnica, kapely, diskotéka Rádia Rebeca, Beh pre život (pacienti po transplantácii), či darovanie krvi. To je len časť programu, ktorého cieľom bude priblížiť darcovský program laickej verejnosti. Bohatý kultúrny a spoločenský program bude spojený s prednáškami odborníkov o fungovaní darcovského a transplantačného programu v SR. Transplantačné centrum (TC) Martin vzniklo v roku 2003. Počas svojho viac ako desať ročného fungovania sa stalo centrom s najvyšším počtom identifikovaných a zrealizovaných darcov orgánov nielen v prepočte na milión obyvateľov, ale aj v absolútnych číslach.

 

Autor: RR © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn