štvrtok, 25 september 2014 00:00

Tanečný klub Deep je druhý vicemajster sveta Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Tanečný klub Deep je druhý vicemajster sveta Tanečný klub Deep je druhý vicemajster sveta

Vedúci tanečného klubu Deep Miroslav Frolo má dôvod na úsmev. Jeho zverenci získali v tejto sezóne titul majstra a vicemajstra Slovenska v disco dance v Bratislave. Z Košíc si doniesli v tanečnom štýle hip hop ďalší titul majstra a dva tituly vicemajstra Slovenska.

Víťazné ťaženie pokračovalo v Litve. Tam získal Deep titul majstra a vicemajstra Európy v street dance show a na svetovom pohári v hip hope sa stal víťazom v šiestich kategóriách. Medailovú radosť zažil Deep aj na majstrovstvách sveta v disciplínach street dance show. V polovici septembra bol zimný štadión v českom Ústí nad Labem dejiskom štvordňovej tanečnej súťaže Danceshock 2014 – majstrovstiev sveta v disciplíne street dance show a svetového pohára v tanečnom štýle disco. Úradujúci majster a vicemajster Európy z Deepu získal medailové umiestnenie až v štyroch disciplínach.

 

V prvý deň súťaže dostali priestor detské sólo tanečníčky

Talentovaná Viktória Chovancová spomedzi veľkej konkurencie vyše sedemdesiatich tanečníčok získala tretie miesto a bronzovú medailu. Jej kolegyňa Timea Matea Vrabcová tiež dala svojim súperkám zabrať a obsadila ôsme miesto. V detských duách získala dvojica Timea Matea Vrabcová a Timea Spišáková štrnáste miesto. Veľkú radosť urobila svojim trénerom detská disco skupina Déry, ktorá získala bronzové medaily. Ďalšia detská skupina Divy – ktorá má zatiaľ menej súťažných skúseností – obsadila deviate miesto. Juniorská sólistka Zuzana Trojáková nesklamala a vytancovala v ťažkej konkurencii finálové šieste miesto. Vicemajsterkám Slovenska (juniorskej disco skupine Trója) tesne unikla medailová pozícia a na svetovom pohári získali štvrté miesto. Zahanbiť sa nenechali ani dve tanečníčky vekovej kategórie mini. Radka Dolníková prvýkrát reprezentovala Slovensko a získala štrnáste miesto. Prišla, zatancovala a zvíťazila – tak možno nazvať vystúpenie talentovanej Alžbety Hlavňovej, ktorá zaslúžene získala prvé miesto a zlatú medailu.

httpv://youtu.be/dhO498O_jR4

Na rade je Turín a Bochum

Ďalšia časť šampionátu – majstrovstvá sveta v disciplíne street dance show – vyčarila „Dípakom“ ďalší úsmev na tvári. Veľkú zásluhu na tom majú majsterky Európy a Slovenska s detskou choreografiou Cosmic. Choreografiu odtancovali ako sa na európskych šampiónov patrí a získali kov aj zo svetovej súťaže. Staršie tanečníčky s choreografiou Inside out skončili na jedenástom mieste. Veľkú zásluhu na úspechu Deepu v Ústí nad Labem majú okrem tanečníkov aj tréneri – Eva Šleisová, Pavol Julény, Klaudia Obertová, Martina Pálešová, Ivana Majerčíková, Miroslava Poloncová a Michaela Mirtová. „Na podujatí sme medzi tanečnou špičkou získali až štyri medailové umiestnenia. Posledné slovo sme určite nepovedali. Čoskoro odchádzame opäť reprezentovať Slovensko na ďalších majstrovstvách sveta v Turíne (disco dance) a v Bochume (hip-hop)“, uzavrel vedúci klubu Miroslav Frolo.

Autor: Gabriela Avramová © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn