Reklama
nedeľa, 05 október 2014 00:00

Majsterka sveta v miešaní cocktailov je Martinčanka! Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(9 hlasov)
Majsterka sveta v miešaní cocktailov je Martinčanka! Majsterka sveta v miešaní cocktailov je Martinčanka!

Mgr. Jana Karkušová pracuje v Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Martine ako vedúca strediska odbornej praxe. Už od začiatku pôsobenia vo funkcii majstra odborného výcviku pripravovala žiakov na barmanské súťaže. Jedného dňa nabrala odvahu aj ona a v roku 2011 sa po prvýkrát zúčastnila barmanskej súťaže v Bratislave na „Hubert cup“. Tu sa začala rozbiehať jej úspešná dráha v miešaní nápojov. Po prvých úspechoch pokračovala a úspešne sa zúčastňovala ďalších súťaží.

Za jej úspechmi sa skrýva veľa voľného času stráveného cvičením a skúšaním, ale hlavne jej talent a chuť na sebe pracovať. Vždy jej fandili kolegovia aj žiaci. Po troch rokoch získala titul „Barmanka roka“ v Bratislave a postúpila do Kapského Mesta, kde na medzinárodnej súťaži reprezentovala Slovenskú republiku. Tejto úlohy sa zhostila s veľkým nasadením. Nereprezentovala len seba, Strednú odbornú školu, ale aj náš región. Denne cvičila a pripravovala sa, skúšala rôzne nápoje. Toto jej úsilie sa vydarilo a prinieslo veľký úspech.

 

Celá Stredná odborná škola obchodu a služieb jej držala palce a na diaľku ju všetci povzbudzovali. Dňa 2.10.2014 sme sa dozvedeli úžasnú správu o jej víťazstve až z ďalekej Juhoafrickej republiky. Boli sme nadšení, že práve naša kolegyňa vyhrala. Na Slovensko sa vráti Mgr. Jana Karkušová ako majsterka sveta a my ako škola a aj región sme na ňu právom  hrdí. Držíme jej palce a nech sa jej darí aj naďalej!

 

Autor: S.Guráňová, I.Kellnerová © Autorské práva sú vyhradené 

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online