nedeľa, 19 október 2014 00:00

Žiaci SOŠ obchodu a služieb spoznali hoteliérsky biznis

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Žiaci SOŠ obchodu a služieb spoznali hoteliérsky biznis Žiaci SOŠ obchodu a služieb spoznali hoteliérsky biznis

Žiaci Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Martine, dňa 13.10.2014 uskutočnili exkurziu do vybraných ubytovacích a pohostinských zariadení v druhom najväčšom meste Českej republiky, v Brne.

Navštívili štvorhviezdičkový hotel Bobycentrum, ktorý spolu s hotelom Intercontinental v Prahe ešte v nedávnej minulosti predstavoval ikonu českého hotelierstva. V jeho laserovej show hale s kapacitou 600 kresiel sa konali všetky prestížne kultúrne a športové podujatia Českej republiky. Hosťom už v roku 1993 ponúkal širokú paletu doplnkových služieb ako squash, tenis, bowling, futbal, fitness, sauny, apod. Po roku 2 000 sa však dostal do vážnych finančných problémov a zo strany účastníkov exkurzie bol záujem zistiť, ako sa s týmito problémami vysporiadal.

 

Na začiatku prehliadky ich marketingová riaditeľka oboznámila s tým, že hotel ešte aj v súčasnosti prekonáva veľmi ťažké obdobie. Jeho jednotlivé časti prenajímajú rôzne spoločnosti, ktoré sa pustili do rozsiahlych rekonštrukcií. Z tohto dôvodu žiaci mali možnosť uvidieť iba tú časť hotela, ktorú od augusta 2014 prevádzkuje Arte corporation, s.r.o. Ide o ubytovaciu časť s 284 lôžkami, stravovaciu časť s jednou kuchyňou a s  jednou reštauráciou a konferenčnú časť s konferenčnou sálou s kapacitou 250 stoličiek a ostatnými priľahlými priestormi. Spoločnosť zamestnáva celkom desať zamestnancov. Upratovacie činnosti na úseku housekeeping  a v ostatných spravovaných častiach hotela zabezpečuje formou outsourcingu (nákupom od externých dodávateľov). Ubytovacia a kongresová časť hotela je značne opotrebovaná a nutne vyžaduje rekonštrukciu. Spoločnosť Arte corporation v súčasnosti  hľadá prostriedky, ako ju zrealizovať. Je si vedomá, že ak tak neučiní, hotelu hrozí strata dobrej povesti a preklasifikovanie do nižšej triedy. Žiaci v závere prehliadky pani riaditeľke vyjadrili obdiv nad odvahou spoločnosti prevziať prevádzku v takomto stave a ochotou bojovať do posledných síl, aby hotelu vrátila dobré meno a silnú pozíciu na trhu ubytovacích služieb. Učitelia Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Martine zámerne zaradili do programu exkurzie tento hotel, aby žiaci poznali realitu dnešných dní, aby pochopili, že v živote spoločnosti sa nevyvíja všetko tak, ako by si mnohí želali.     

 

Ďalším navštíveným ubytovacím zariadením bol opäť štvorhviezdičkový hotel s názvom „Noemova archa“, ktorý symbolizuje loď zakotvenú v prístave. V Brne je povestný najmä výbornou kuchyňou. Hosťom ponúka ubytovanie v 18 dvojlôžkových izbách v štýle lodných kajút (12 posádkových, 5 dôstojníckych a 1 kapitánska), wellness, reštauráciu, salónik, moderný viacúčelový konferenčný priestor „Markétin sál Arnošta Ludviga“ s kapacitou až 150 stoličiek, bar  a nádhernú letnú terasu, kde si hostia môžu vychutnať atmosféru tejto časti hotela aj v ľahu, pretože okrem lavicového a stoličkového  sedenia tu majú k dispozícii aj obrovské postele. Žiakom sa v tomto hoteli veľmi páčilo. Ocenili nielen zariadenie, ale aj technické  vybavenie hotela. Najviac obdivovali akvárium osadené v reštaurácii, z ktorého si hostia mali možnosť vyberať homáre podľa veľkosti. Za 1 kg živej váhy homára tu účtujú 4 000 Čk, čo je približne 145 €. Za obdiv stála tiež úprava pokrmov na tanieri, ktorá v hosťoch vyvolávala silné estetické zážitky.

 

Posledným navštíveným spoločensko-zábavným podnikom bol  bar s veľmi zaujímavým názvom „Bar, který neexistuje“. V centre mesta ho prevádzkujú dvaja brnenskí zanietenci – páni Honza Vlachynský a Andrej Vališ.  Je zariadený v americkom štýle. Jedna stena je tehlová, druhá omietnutá, nenamaľovaná, pod stropom na jednej strane sú priznané izolované  kanalizačné potrubia a v strede zo stropu visí mohutný luster, ktorý dodáva priestoru bohémsky vzhľad. Priestor je dvojpodlažný. Na druhé poschodie je možné prepraviť sa moderným presklenným výťahom, alebo peši, po  elegantnom  točitom schodisku. Barové zápultie predstavujú štyri mohutné stĺpy s poličkami, na ktorých sú vyložené a podsvietené nápoje všakovakého druhu. Mohutný barový pult je osadený vyššie, aby mali aj hostia sediaci pri stoloch možnosť vychutnávať si prácu barmanov. Technické vybavenie barového pultu zodpovedá najvyšším svetovým štandardom.

 

Pán Honza Vlachynský žiakov srdečne privítal a svojim príhovorom mimoriadne zaujal. Oboznámil ich s históriou založenia baru, s jeho filozofiou „neprodávat nápoje, ale prodávat atmosféru“, s jeho prevádzkovaním ako aj s úspechmi a problémami s ktorými sa bar potýka. Žiaci mu kládli množstvo otázok, na ktoré im trpezlivo a zanietene odpovedal. Napokon tu žiaci mali možnosť uvidieť a ochutnať množstvo netradičných miešaných nealkoholických nápojov, ktoré im barmani namiešali rôznymi spôsobmi. Návšteva Baru, který neexistuje bola nádhernou bodkou za prehliadkou ubytovacích a pohostinských zariadení v Brne.  Žiaci po exkurzii vyjadrili maximálnu spokojnosť  s jej programom a organizáciou. Už teraz sa tešia na prehliadku ďalších podnikov, ktoré im umožnia vytvoriť si ucelený obraz o stave pohostinstva a hotelierstva doma i v zahraničí.

Autor: PhDr. Peter Huľo, PhD. © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn