Vytlačiť túto stránku
utorok, 02 december 2014 12:00

Ako si správne vybrať zubnú kefku tak, aby sme si na zuboch nespôsobili žiadne škody?

Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
Ako si správne vybrať zubnú kefku tak, aby sme si na zuboch nespôsobili žiadne škody? Ako si správne vybrať zubnú kefku tak, aby sme si na zuboch nespôsobili žiadne škody?

Umývanie zubov je jednou z tých činností, pri ktorých na sto percent platí, že kvalita je dôležitejšia ako kvantita. Je naozaj lepšie vyčistiť si zuby poriadne raz za deň, ako ich len tak narýchlo prebehnúť kefkou trikrát do dňa. Mimochodom, práve zubná kefka je prvý krok k úspechu.

Zubná kefka, ktorá dokáže dokonale odstrániť zubný povlak z prístupných povrchov, by mala mať malú čistiacu hlavičku s husto osadenými štetinami z umelých vlákien so zaoblenými koncami. Zaoblené konce vlákien sa nestrapkajú a sú šetrnejšie k ďasnám. Malá by mala byť preto, aby sme čisteniu každej plôšky venovali dostatočnú pozornosť a vedeli lepšie kontrolovať tlak, ktorým kefkou pôsobíme na zuby a ďasná. Husto osadené jemné vlákna zabezpečia dôkladnejšie otretie zubného povlaku. Mäkká by mala byť kefka preto, aby sme dlhodobým používaním nepoškodzovali tvrdé ani mäkké tkanivá - zuby ani ďasná. Tvrdé vlákna dokážu spôsobiť škody, ktoré na začiatku nevidíme, ale prejavia sa neskôr. Začnú obyčajne bolesťou v oblasti kŕčkov najmä po zjedení niečoho sladkého, ovocia či vypití ovocných štiav. Neskôr zuby reagujú bolesťou na všetko studené a aj na čistenie, čo má za následok, že ich čistíme menej.

 

UVEA Lekáreň odporúča kefky Curaprox

Najčastejšie používanou a odporúčanou pre 80-90% našej populácie je inovatívna zubná kefka CS 5460, určená pre čistenie zubov bez traumy. Je ultramäkká, ale odolná voči opotrebovaniu a má mimoriadne účinné čistiace vlastnosti. Zubná kefka CS 3960 s počtom 3960 vlákien ponúka viac ako bežné zubné kefky. Vysoko efektívne čistenie, ktoré je zároveň jemné a účinné aj na ťažko dostupných miestach. Pre tých, čo obľubujú tvrdosť medium je v ponuke extrémne jemná a efektívna kefka CS 1560 s 1560 aktívnymi vláknami Curen. Je vhodná pri prechode z obyčajných zubných kefiek a pri náhrade prirodzeného chrupu. UVEA Lekáreň ponúka všetky zubné kefky Curaprox pre vaše zdravé zuby so zľavou 10% aj preto, že zubné kefky sa odporúča meniť minimálne každé tri mesiace a po každej chorobe.

 

Lekáreň sa nachádza na Zelenej ulici 1 v Martine - Priekope, viac o lekárni UVEA: www.uvea.sk


Autor: Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky