Vytlačiť túto stránku
štvrtok, 24 január 2013 22:08

Mestská polícia Vrútky informuje: Priestupky.

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Mestská polícia Vrútky informuje: Priestupky. Mestská polícia Vrútky informuje: Priestupky.

Informácie o vybraných priestupkoch z Mestskej polície Vrútky 17. - 21. január 2013. Policajti za uplynulý týždeň poskytli pomoc zákazníkovi reštaurácie ale riešili aj hádku, či požívanie alkoholu mladistvých na verejnosti, kedy museli mladistvé osoby odovzdať zákonným zástupcom.

Poskytnutie pomoci

Dňa 21.01.2013 o 11:40 hliadka MsP počas vykonávania kontroly na ul. Železničnej, na požiadanie 43 ročného Juraja M., zákazníka reštaurácie "U Jula", bytom Dolný Kubín, privolala lekársku pomoc vzhľadom k tomu, že menovaný trpí schizofréniou a začína na sebe pozorovať zhoršenie zdravotného stavu. Hliadka následne kontaktovala domov sociálnych služieb v Dolnom Kubíne a Juraja M. odovzdala hliadke OO PZ Vrútky na základe vzniknutého podozrenia, že mohol toto zariadenie opustiť svojvoľne.

Krádež mobilného telefónu

Dňa 21.01.2013 12:20 hliadku MsP počas vykonávania kontroly pešej zóny a obchodnej siete, oslovil osemnásťročný Marek H., bytom Socovce, ktorý hliadke uviedol, že mu bol v kaviarni Vivienn odcudzený mobilný telefón značky HTC, čiernej farby. Hliadka osobu poučila o možnosti podania oznámenia na OOPZ, vec v riešení OOPZ Vrútky.

Hádka na verejnosti

Dňa 19.01.2013 o 21:55 hliadka MsP počas vykonávania kontroly na ul. Švermovej v blízkosti hokejbalového ihriska spozorovala roztržku mezi skupinkou občanov. Po príchode hliadky na miesto sa skupina upokojila. Medzi osobami sa nachádzala 25-ročná Martina F., bytom Martin, ktorá sa sťažovala na 21-ročného pána, bytom Vrútky, že ju udrel do tváre. Menovaná bola hliadkou poučená o možnosti oznámenia, ktoré odmietla. Následne opustila miesto.

Mladistvý pod vplyvom alkoholu

Dňa 18.01.2013 v čase o 11:45 prijala stála služba MsP Vrútky telefonické oznámenie, ktoré spočívalo v podozrení požívania alkoholických nápojov mladistvými osobami v blízkosti budovy Kriváň na ul. 1.čsl. brigády medzi obytnými panelákmi. Hliadka po príchode na miesto zadržala osoby podozrivé z požívania alkoholických nápojov a následne ich previezla na útvar mestskej polície, kde sa podrobili dychovej skúške na zistenie alkoholu. Išlo o 16-ročnú Veroniku B., bytom Martin, s výsledkom merania 0,00mg/L, 17-ročnú Patríciu G. ,bytom Martin, s výsledkom merania 0,18mg/L, 17-ročného Martina N., bytom Vrútky, s výsledkom merania 0,55mg/L a 17-ročného Adama M. ,bytom Vrútky, s výsledkom merania 0,26mg/L alkoholu v dychu. Menované osoby po vykonaní dychovej skúšky boli prevezené do miesta trvalého bydliska, kde boli odovzdané zákonným zástupcom.   

Parkovanie na chodníku

Dňa 17.1.2013 o 15:17 prijala hliadka MsP telefonické oznámenie, že na ul. Sv. Cyrila a Metoda stojí osobné motorové vozidlo na chodníku. Išlo o vodičku pani Karin N., bytom Vrútky, menovaná  bola poučená a riešená v rámci zákonna.
 
Autor: Mestská polícia Vrútky

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky