Reklama
utorok, 02 december 2014 21:35

Posledná výstava, ktorú otvoríme v roku 2014 bude od Petra Šaba

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Posledná výstava, ktorú otvoríme v roku 2014 bude od Petra Šaba Posledná výstava, ktorú otvoríme v roku 2014 bude od Petra Šaba

Tvorba Petra Šaba reflektuje osobnostný rozsah, šírku i hĺbku záujmov autora. Pod pojmom záujmu tu myslíme hlboké, bytostné zahĺbenie do okruhov umeleckých problémov, ktoré súvisia s jeho vzdelaním, tvorivým názorom, životnou filozofiou, túžbou po kráse, dokonalosti a harmónii, ale najmä po potrebe komunikácie, odovzdania posolstva – umeleckého, osobného, ľudského – širokému okruhu ľudí, ochotných a schopných toto jeho posolstvo vnímať, dešifrovať a prijať.

Jeho prácu sprevádza množstvo vnútorných imaginárnych dialógov, myšlienok, predovšetkým o umení a tvorbe, ale nielen o tom – rovnako o živote človeka a o pravých hodnotách, ktoré už často nedokážeme rozoznať. Výstava predstavuje výber z jeho päťročného tvorivého úsilia, v ktorom rozvinul svoje ťažiskové východiská – bytostný záujem o človeka a jeho osobné krehké intímne svety. Šabove obrazy majú svoj pevný základ v brilantnej kresbe, ktorá prerastá do expresívnej maľby, výraznej palety, v ktorej ako žiara slnka pôsobia žlté, červené, ružové či okrové tóny. Pre novú tvorbu je príznačný rys jej smerovania, aspekt, ktorý podstatne určuje ako obsahovú, tak i formálnu po­vahu diel. Výstava predstavuje viac ako 50 autorových diel z obdobia ostatných piatich rokov. Srdečne vás pozývame na jej vernisáž, ktorá bude budúci štvrtok, 11. 12. 2014 o 17.00 už tradične v priestoroch Turčianskej galérie.

 

Trvanie výstavy: 11. 12. 2014 – 1. 2. 2015

 

Autor: Terézia Závacká © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Reklama