utorok, 02 december 2014 21:51

Celá škola v červenom

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Celá škola v červenom Celá škola v červenom

Na prelome novembra a decembra sa už tradične koná v školách podujatie zamerané na prevenciu prenosu AIDS s názvom Červené stužky.

Stredná odborná škola obchodu a služieb Martin sa do tejto preventívnej kampane zapája od prvého ročníka – v tomto školskom roku už po ôsmykrát. V priebehu týždňa žiaci absolvujú na hodinách zdravovedy odborné prednášky, na hodinách etickej výchovy pracujú s webovou stránkou kampane, pozerajú film Anjeli a besedujú na danú tému a  na hodinách informatiky tvoria plagáty s tematikou boja proti AIDS.

 

Vyvrcholením kampane bolo už druhýkrát netradičné podujatie

Rozhodli sa využiť symbol kampane červenú stužku a v piatok 28. novembra vytvorili živú červenú stužku. Na výzvu „Príď aj Ty v červenom“ zareagovali nielen žiaci, ale aj učitelia. Mnohí opäť zalovili v skriniach, aby našli zabudnuté červené kúsky, iní si niečo požičali. Výsledok stál za to. Všetci žiaci teoretického vyučovania spoločne s učiteľmi pri piesňach azda najznámejšej obete AIDS Freddieho Mercuryho vytvorili červenú stužku. „Stužke“ sa prihovorila riaditeľka školy Ing. Slavomíra Guráňová – samozrejme v červenom – a stala sa jej súčasťou. Aktivisti rozdávali červené stužky, ktoré budú žiaci nosiť do 1. decembra – Svetového dňa boja proti AIDS. Stretnutie ukončili slová, ktoré možno považovať za motto kampane – „Teraz, keď o AIDS vieme takmer všetko, zostáva nám, len sa podľa toho správať.


Autor: Mgr. Anna Macháčková, výchovný poradca, Stredná odborná škola obchodu a služieb © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn