utorok, 02 december 2014 22:08

SNK opäť hosťuje Burzu informácií pre voľbu povolania

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
SNK opäť hosťuje Burzu informácií pre voľbu povolania SNK opäť hosťuje Burzu informácií pre voľbu povolania

Pomocnú ruku pri správnom výbere povolania a vhodnej strednej školy sa snaží žiakom tradične podať podujatie Burza informácií pre voľbu povolania, na ktorom sa prezentuje devätnásť stredných škôl prevažne z regiónu Turiec, jedna stredná škola pre telesne postihnutých a traja zamestnávatelia zo Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK).

Dvojdňové podujatie (2. – 3. 12. 2014) na pôde Slovenskej národnej knižnice (SNK) v Martine je určené najmä žiakom 9. ročníkov základných škôl (ZŠ) a ich rodičom, ako aj záujemcom o doplnenie si určitého stupňa vzdelania alebo rekvalifikácie. Na v poradí už 13. ročníku získajú návštevníci prehľad a predstavu o stredných školách, otváraných študijných a učebných odboroch, podmienkach prijímacích skúšok či možnostiach uplatnenia sa na trhu práce.

Školy predstavujú aj ukážky z praktickej činnosti. Počas dvoch dní je odhadovaná návštevnosť približne 1200 žiakov. Burzu informácií pre voľbu povolania 2014 pripravili Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Martine, Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie Martin a SNK.

Autor: Mgr. Zuzana Stančíková, PhD. © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn