štvrtok, 11 december 2014 21:06

Odborná prax žiakov SOŠ Obchodu a služieb v Taliansku

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Odborná prax žiakov SOŠ Obchodu a služieb v Taliansku Odborná prax žiakov SOŠ Obchodu a služieb v Taliansku

15 žiakov zo Strednej Odbornej Školy Obchodu a Služieb sa malo možnosť od 02.11.2014 do 16.11.2014 zdokonaliť vo vedomostiach a zručnostiach na praxi v Taliansku. SOŠ OaS sa zapojila do projektu ERASMUS+ s názvom „Turiec do Európy - Európa do Turca“, ktorý nám umožnil zdokonaliť sa v odborných predmetoch. Projekt bol určený pre žiakov Hotelovej akadémie a odboru kuchár a čašník.

Pred odchodom do Talianska sme absolvovali pohovor v anglickom jazyku, zúčastňovali sme sa lekcií taliančiny a mali sme možnosť viac spoznať svoje vlastné „JA“ formou sedení, na ktorých sme robili rôzne úlohy a dozvedeli viac o sebe, svojej povahe, aký typ osobnosti sme a na akú profesiu sa hodíme.

 

Veľký deň: 2. novembra odlietame z Viedne

Tu na nás už čakal autobus, ktorým sme sa presunuli do Momperone (agro-turistická časť), kde sme bývali týždeň u rodiny, ktorá vlastnila malú reštauráciu a penzión. Každý deň sme si za ich pomoci pripravovali pravé talianske raňajky, obedy, večere. Učili nás pripravovať tradičné pokrmy napríklad torta di mele – jablková torta, polentu, pizzu, cestoviny – pasta na rôzne spôsoby. My študenti sme im ukázali iné formy prestierania, dokonca sme pripravovali aj stoly na taliansku svadbu. Veľmi sa im páčilo, že sme im ukázali niečo nové, keďže oni používali jednoduchšie prestieranie.

 

Druhý týždeň bol tak isto zaujímavý. Po odchode z Momperone sme navštívili Miláno, kde sme mali možnosť vidieť rôzne pamiatky, napr. Duomo di Milano a rôzne iné. Po návšteve Milána sme mali exkurziu v čokoládovni LINDT spojenú so školou varenia a ochutnávkou čokolády. Po týždni sme prišli do mesta Castelletto sopra Ticino. Bolo to pre nás niečo nové, keď že sme pred tým strávili týždeň na farme, vedeli sme porovnať výhody a nevýhody mesta a dediny. Na farme sme nemali možnosť vidieť toho toľko čo v meste. Každý deň sme mali iný program ako napr. Fabrica de la Birra – Piváreň, gastronomické zážitky z reštaurácie, kde sme sa stravovali, ochutnávali dezerty, 2 dni sme strávili v škole na súkromnej Hotelovej akadémii v Arone, kde nás učili pripravovať dezerty a ravioli, naučili nás pripravovať pravé talianske tiramisu, boli sme na  exkurzii v malom obchodíku s čerstvými ručne tvarovanými a plnenými cestovinami. Tento skvelý program pre nás pripravila Lucia, ktorá bola veľmi milá a ústretová sprievodkyňa. Na záver našej odbornej praxe sme získali diplomy, ktoré budú zapísane do europasov.

Týmto by som chcela poďakovať škole a aj agentúre K.A.B.A. za to, že sa zapojila do projektu Erasmus+ a ľuďom, ktorí na ňom pracovali a umožnili nám vzdelávať sa i mimo Slovenska. Ďakujem za túto možnosť za všetkých študentov Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Martine.

 

Autor: Diana Cígerová, žiačka 5.HA © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn