Reklama
utorok, 23 december 2014 00:00

Slovenské národné múzeum v Martine láka na výstavu nových prírastkov vo svojej zbierke Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)
Slovenské národné múzeum v Martine láka na výstavu nových prírastkov vo svojej zbierke Slovenské národné múzeum v Martine láka na výstavu nových prírastkov vo svojej zbierke

Viete, čo je nové v múzeu? Výber z prírastkov, ktoré Slovenské národné múzeum v Martine získalo do zbierok v rokoch 2002 – 2012, predstaví návštevníkom výstava Nové v múzeu.

Počas desiatich rokov pribudlo do martinského múzea takmer 320 000 predmetov. Odborní pracovníci – kurátori prijali do svojich zbierok predmety z oblasti etnografie, kultúrnej histórie, národopisnej fotografie, archeológie i prírodných vied. Zbierky múzea sa rozširovali vďaka cieleným nákupom, darmi a v oblasti zbierok prírodovedného charakteru najmä vlastným zberom.

Výstava rôznorodou skladbou exponátov prezentuje to, čo sa v tejto oblasti podarilo múzeu zrealizovať v rámci napĺňania svojho cieľa - uchovávania a prezentovania dokladov vývoja slovenskej prírody a spoločnosti, slovenského národa a etnických spoločenstiev ako súčasti národného kultúrneho dedičstva Slovenska. Výstava Nové v múzeu bude v priestoroch Slovenského národného múzea v Martine prístupná do 31. marca 2015.

 

Autor: Milena Kiripolská, Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online