štvrtok, 01 január 2015 00:00

V Martine pokrstili novú cvičebnicu pre Hotelový a gastronomický manažment

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
V Martine pokrstili novú cvičebnicu pre Hotelový a gastronomický manažment V Martine pokrstili novú cvičebnicu pre Hotelový a gastronomický manažment

Na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Martine bola do života slávnostne uvedená cvičebnica Hotelový a gastronomický manažment, ktorej autorom je pedagóg Peter Huľo. Autor v cvičebnici komplexne spracoval problematiku riadenia pohostinských podnikov a MŠ Slovenskej republiky ju zaradilo do zoznamu didaktických pomôcok pre stredné odborné školy.

Peter Huľo si za krstnú mamu cvičebnice vybral svoju dlhoročnú kolegyňu a súčasne skvelú priateľku - učiteľku odborných predmetov Soňu Humenú z SOŠ obchodu a služieb, ktorú zaraďuje medzi najlepších pedagogických pracovníkov na škole. Krstná mama pokrstila publikáciu netradične a symbolicky – šošovicou. Pri slávnostnom krste sa vyjadrila, že šošovica prináša šťastie. Zaželala šťastie cvičebnici, všetkým pedagógom a aj škole. Slávnostného krstu sa okrem riaditeľky školy Slavomíre Guráňovej, krstnej mamy Soni Humenej zúčastnili aj odborní učitelia gastronomických predmetov. Dobrou sudičkou cvičebnice sa stala zanietená folkloristka folklórneho súboru Lysec – Eva Dudková, ktorá zapriala cvičebnici lásku, pretože láska je nehynúca.

Autor: Eva Žbirková © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn