Reklama
štvrtok, 01 január 2015 00:00

Budúci murári získajú vďaka škole viac odbornej praxe

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
Budúci murári získajú vďaka škole viac odbornej praxe Budúci murári získajú vďaka škole viac odbornej praxe

Žiaci SOŠ obchodu a služieb v Martine si v decembri na pôde školy prevzali z rúk manažéra firmy MUREXIN Ing. Slavomíra Viciana certifikáty za odborné školenie v učebnom odbore murár. Škola tak nadviazala spoluprácu s firmou, cieľom ktorej je priblížiť žiakom nové technológie, materiály a pracovné postupy v stavebníctve.

Ing. Slavomír Vician zahájil tento pilotný projekt práve s SOŠ obchodu a služieb v Martine. Pre študentov druhého a tretieho ročníka firma zorganizovala tematické školenie zamerané na správnu prípravu podkladu, aplikáciu hydroizolácie, lepenie a škárovanie obkladov a dlažieb. "Školenie sa skladalo z teoretickej prípravy ako aj z praktických ukážok, kde sme sa zamerali najmä na to, aby si žiaci vyskúšali prácu s predstavenými materiálmi a naučili sa správnu techniku spracovania. Najúspešnejších sme chceli odmeniť certifikátom, ktorý potvrdzuje absolvovanie odborného školenia. Po absolvovaní záverečných testov sme boli veľmi milo prekvapení záujmom žiakov o získanie certifikátu a ich vedomosťami, ktoré počas školení získali. Na základe záujmu a výsledkov testov sme sa nakoniec rozhodli udeliť certifikát všetkým, ktorí test absolvovali," zhodnotil priebeh projektu Ing. Slavomír Vician.

 

S priebehom, záujmom žiakov a spoluprácou so SOŠ obchodu a služieb je firma Murexin nadmieru spokojná a bude v tejto aktivite pokračovať aj na iných školách. Spoluprácu s SOŠ obchodu a služieb v Martine bude však naďalej rozširovať a zintenzívňovať, pokračovať bude už na jar. Sedem najúspešnejších žiakov získalo pozvanie na exkurziu do materskej firmy Murexin s.r.o. so sídlom v Rakúsku.

Autor: Bc. Mária Calíková, vedúca SOP, foto: Mgr. Janka Bojnická © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn