Reklama
pondelok, 02 február 2015 00:00

Tretí ročník detského plesu Hurbanček sa niesol v znamení nespútanej zábavy

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Tretí ročník detského plesu Hurbanček sa niesol v znamení nespútanej zábavy Tretí ročník detského plesu Hurbanček sa niesol v znamení nespútanej zábavy

Roztomilé deti v spoločenských šatách, výborná hudba a skvelá nálada. Tak by sa dal charakterizovať včerajší detský ples Hurbanček určený tým najmladším školákom, teda žiakom prvého stupňa, ktorý sa teší stále väčšej účasti.

"Pripravili sme tretí ročník plesu pre deti od 6 do 10 rokov. Je akýmsi pokračovaním tradície veľkého plesu, ktorý sa na základnej škole Ul. Hurbanova pravidelne koná. Vznikol z toho dôvodu, že deti každý rok videli prípravy, ktoré tu prebiehajú pred veľkým plesom, krásne oblečených ľudí, plesovú atmosféru. Tak ma napadlo, že by bolo pekné, keby aj deti prišli spoločensky oblečené a vedeli sa trochu spoločensky aj správať. Jedná sa o športovú školu a ide nám o to, aby aj deti, ktoré uprednostňujú šport, mali možnosť priučiť sa spoločenskému vystupovaniu," uviedla Stanislava Bérová, organizátorka plesu.

 

O hudbu a svetelné efekty sa tak, ako po iné roky, staral DJ Chvojka, ktorý každý ročník plesu obohatí o niečo nové: "minulý rok to bolo karaoke, tento rok nás čaká UV show," priblížila program Stanislava Bérová. Po tom, čo ples zahájili deti zo spoločenského krúžku CVČ Kamarát vystúpeniami tanečných dvojíc, sa rozpútala neviazaná zábava a deti predvádzali svoje spontánne tanečné kreácie. Okrem toho na plesajúcich žiakov čakala malá škola tanca: "každý rok sa deti naučia základné kroky z nejakého spoločenského tanca, prvý rok to bola cha-cha, minulý rok polka, uvidíme aký tanec zvolí DJ tento rok. Deti sa do toho radi zapájajú a je možné, že ich to chytí a začnú navštevovať nejaký krúžok spoločenského tanca" vysvetlila Bérová. Pre deti boli pripravené aj rôzne zábavné tanečné hry, počas ktorých mohli utužiť svoje vzťahy a nadviazať nové priateľstvá: "nie všetky deti sa vzájomne poznajú, no keď sa medzi ne dá nejaká hra, sú nútení spoločne komunikovať a dohovárať sa. Je to skvelá príležitosť ako pracovať na vzájomných vzťahoch," dodala organizátorka.

Autor: Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online