Vytlačiť túto stránku
utorok, 03 február 2015 00:00

Dúhová loď preniesla divákov do čarovného sveta na oblohe

Ohodnotiť túto položku
(7 hlasov)
Dúhová loď preniesla divákov do čarovného sveta na oblohe Dúhová loď preniesla divákov do čarovného sveta na oblohe

V nedeľu popoludní detskí diváci spolu so svojimi rodičmi zaplnili sálu martinskej Mestskej scény, aby si vychutnali novú interaktívnu hru divadla Babscénus - Dúhová loď.

Spisovateľ Ján Navrátil, autor knižnej predlohy Rozprávky o dúhovej lodi, na motívy ktorej v minulosti vznikol aj animovaný televízny seriál Blyskáčik a Hromotĺk, ponúkol tvorcom javiskového diela množstvo inšpirácie a voľnosti na invenčné spracovanie príbehu. Dievčatko Iduška a majstri búrky Blyskáčik a Hromotĺk pozvali deti počas dobrodružnej plavby Dúhovou loďou do čarovného sveta na oblohe, predviedli im ničivú i pozitívnu silu búrky, namaľovali rozprávkovú dúhu a bojovali aj so zlomyseľným vetroplachom. To všetko za aktívnej účasti detí, ktoré do príbehu hravou formou vstupovali v rôznych úlohách.

 

"Dúhová loď je prvé predstavenie, ktoré vzniklo na Mestskej scéne, bude tu doma a bude sa tu hrávať. Určite s ním budeme chcieť osloviť čo najviac martinských divákov, alebo návštevníkov mesta a privítať ich na Mestskej scéne počas nedeľných predstavení. Našou ambíciu je hrať Dúhovú loď aj pre škôlky v dopoludňajších hodinách počas pracovných dní. Samozrejme, budeme s týmto predstavením aj zájazdovať," uviedol Tibor Kubička, režisér inscenácie, ktorý sa popri svojich hereckých kolegoch Barbore Marcinovej, Drahomíre Panuškovej a Matejovi Hlatkom, na javisku predviedol v roli spisovateľa.

 

Skvelé herecké výkony boli umocnené dômyselnými scénografickými efektmi a originálnymi výtvarnými riešeniami z dielne renomovaného scénografa Jozefa Cillera. Nechýbala pôvodná hudba a pesničky, ktoré pre inscenáciu napísali Rasťo Novotný, Marián Frkáň a Tibor Kubička. "Najbližšie budú môcť diváci predstavenie vidieť na Mestskej scéne 8. marca, na Deň žien, ktorý sa aj v texte spomína, kedy plánujeme slávnostné uvedenie rozprávkovej inscenácie Dúhová loď za prítomnosti autora Jána Navrátila," dodal Kubička.

Autor: Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online

Najnovšie články od autora: Miroslava Kováčová

Súvisiace články podľa značky