pondelok, 09 február 2015 21:37

Temperamentná Sisa Sklovská opäť nadchla martinské publikum Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Temperamentná Sisa Sklovská opäť nadchla martinské publikum Temperamentná Sisa Sklovská opäť nadchla martinské publikum

Benefičný koncert Sisy Sklovskej a Richarda Rikkona, ktorý sa v Martine konal už 8. krát, si vo štvrtok večer vo vypredanej sále DO Strojár vychutnali stovky Martinčanov. Táto prestížna kultúrna udalosť, ktorá sa koná pod záštitou občianskeho združenie Matka a dieťa Turca, sa už tradične postarala o neopakovateľný zážitok.

 

Slávnostnú atmosféru, ktorú sa hneď v úvode podarilo navodiť zoskupeniu Black Evils pôsobivou svetelnou show, umocnil svojim vystúpením klavírny virtuóz Richard Rikkon. Prílev pozitívnej energie vniesla do sály Sisa Sklovská, ktorá predviedla svoj bravúrny hlas v rôznych hudobných žánroch. Tak ako sľúbila minulý rok, opäť so sebou priviedla hosťa. Tentokrát ním bolo úspešné trio La Gioia.

 

Okrem toho, že koncert bol skutočným umeleckým zážitkom, splnil i svoje vyššie poslanie. Občianske združenie Matka a dieťa Turca použije peňažné prostriedky získané v rámci verejnej zbierky "Náš svet" opäť na ušľachtilé ciele. V pláne je ďalšie zveľaďovanie priestorov Univerzitnej nemocnice Martin: "Cieľom zbierky je tentokrát obnova priestorov detskej psychiatrickej kliniky, kde plánujeme zrekonštruovať detské toalety. V rámci rôznych projektov sme v Univerzitnej nemocnici Martin za uplynulých osem rokov preinvestovali dosť veľkú sumu, ktorá už prekročila 100 000 Eur. V budúcnosti uvažujeme o pomoci chorým deťom a ich matkám aj na iných miestach, kde je to potrebné," uviedla Petra Piršelová, predsedkyňa občianskeho združenia.

 

Členky občianskeho združenia Matka a dieťa Turca majú za sebou už mnoho úspešných projektov. V uplynulom roku sa im podarilo v Univerzitnej nemocnici Martin vďaka vyzbieraným finančným prostriedkom zrekonštruovať apartmán na oddelení detskej jednotky intenzívnej starostlivosti, ktorý má slúžiť rodičom hospitalizovaných pacientov, aby mohli byť svojim deťom v neľahkej situácii nablízku. V rámci projektu "Prišli sme priskoro" sa občianske združenie zaslúžilo o to, že až dve oddelenia Univerzitnej nemocnice Martin- Neonatologická klinika a Fyziatricko-rehabilitačné oddelenie získali certifikáciu pracoviska poskytujúceho predčasne narodeným deťom bazálnu stimuláciu, ktorá napomáha ich vývoju.

Web združenia: matkaadietaturca.sk

 

Autor: Mira Kováčová, foto: Igor Pĺž © Autorské práva sú vyhradené

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online