streda, 25 február 2015 19:31

Šachová liga Turčianskych škôl odštartovala prvým turnajom

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Šachová liga Turčianskych škôl odštartovala prvým turnajom Šachová liga Turčianskych škôl odštartovala prvým turnajom

Dňa 24.2.2015 sa na pôde Súkromného centra voľného času TK DEEP v DEEP DANCE CENTER Martin odohralo prvé stretnutie série troch turnajov Šachovej ligy Turčianskych škôl.

 

Ide o súťaž trojčlenných družstiev zo základných škôl, stredných škôl a centier voľného času okresov Martin a Turčianske Teplice, v zrýchlenom šachu s možnosťou nasadzovať náhradníkov. Hrá sa kruhovým spôsobom, teda každý s každým, podľa pravidiel FIDE pre rapid šach. Na jedno kolo je určených 2 x 15 min., teda 15 minút pre každého hráča. Do súťaže sa prihlásilo 20 družstiev z 11 škôl a CVČ. Celkovo tak žiaci a študenti odohrajú 19 kôl. Ligu organizuje Šachový zväz Turca v spolupráci so SCVČ TK DEEP Martin. Záštitu nad podujatím prevzal pán Igor Hraško, poslanec NR SR. Vďaka partnerom, sa hráči a hráčky môžu tešiť na pekné ceny.

 

 

 

V utorok sme začali najprv žrebovaním poradových čísiel družstiev a následným losovaním zápasov. Keďže sa jedná o školskú súťaž, stanovili sme si prvé stretnutie odohrať do 12.30 hod. tak, aby si nemuseli rodičia robiť starosti s obedom pre deti.

 

 

Odohralo sa prvých 5 kôl, kde úlohu favorita jasne potvrdili šachisti z Gymnázia V. P. Tótha Martin, ZÚ ZŠ Turany a Gymnázia Jozefa Lettricha Martin. Je to však ešte len rozbeh a najzaujímavejšie boje sa odohrajú v druhej polovici súťaže, keď už pôjde o veľa. Výsledky sa spracovávajú pomocou programu swiss-manager a výsledky sú priebežne odosielané na šachový portál chess-results.com Tým zabezpečujeme kontrolu a prehľad o hráčoch a jednotlivých družstvách. Ďalšie kolo sa odohrá o mesiac 24.3.2015 na rovnakom mieste a v rovnakom čase.

 

Priebežné poradie: http://www.chess-results.com/tnr161418.aspx?lan=4&art=46&wi=821

 

Autor: Marián Štekláč – riaditeľ súťaže © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Doprava v regióne