Reklama
pondelok, 09 marec 2015 19:22

Martinská tržnica bude mať vynovené trhovisko Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Martinská tržnica bude mať vynovené trhovisko Martinská tržnica bude mať vynovené trhovisko

V prvých marcových dňoch sa po mesiacoch príprav začala rekonštrukcia spevnenej plochy trhoviska na mestskej tržnici v Martine.

 

Po viac ako 20-tich rokoch bez významnejších investícií sa konečne aj táto zóna mesta Martin dočká pozitívnych zmien. Obyvatelia a návštevníci mesta Martin si už určite všimli, že časť tržnice, ktorú spravuje spoločnosť Retas a. s. je oveľa rušnejšia ako obvykle. 2. marca 2015 oficiálne začala jej  dlho-očakávaná rekonštrukcia. Celková úprava tržnice ako takej bude prebiehať vo viacerých etapách. Prvým krokom k zlepšeniu súčasného stavu je práve prebiehajúca rekonštrukcia spevnenej plochy trhoviska na mestskej tržnici Martine, ktorá bola v zlom technickom stave. „Na spevnenej ploche trhoviska bolo množstvo nerovností, obrubníkov, jám a výtlkov, ktoré chodcom znepríjemňovali pohyb po tržnici a mohli zapríčiniť úrazy. Navyše sa tam striedali rôzne povrchy ako asfalt, betón, či zámková dlažba a počas dažďov sa vytvárali rozsiahle kaluže, čo situáciu chodcom ešte viac komplikovalo. To by sa malo čoskoro zmeniť. Priestor trhoviska by mala podstatne vylepšiť esteticky, ale aj účelovo nová zámková dlažba, ktorá bude vyspádovaná smerom do novo osadených chodníkových žľabov pre odvod dažďovej vody, čím by mali zmiznúť aj kaluže,“ vysvetlil predseda predstavenstva spoločnosti Retas a.s. René Pálffy.

 

V súčasnosti prebieha prvá časť rekonštrukčných prác

 

Aj napriek oploteniu časti trhoviska  sú prevádzky v budovách tržnice aj naďalej v prevádzke a predajne sú bez obmedzení. Rekonštrukčné práce prebiehajú po častiach, aby čo najmenej obmedzili pohyb zákazníkov a nájomníkov tržnice. Plánované dokončenie celkovej rekonštrukcie trhoviska je začiatkom mája, aby s príchodom sezónnych trhovníkov, bolo už trhovisko v prevádzke. Počas zhruba dvojmesačných úprav a prác bude okrem samotnej úpravy spevnenej plochy trhoviska súčasťou tejto investície aj doplnenie stĺpov verejného osvetlenia, od ktorého si mesto Martin a spoločnosť Retas a.s. sľubujú zvýšenie bezpečnosti v tejto časti mesta.

 

Mestská tržnica nadobudne nový rozmer vďaka spoločnému projektu mesta a spoločnosti Retas a. s.. „Rekonštrukciu realizuje mesto Martin spoločne s prevádzkovateľom tržnice spoločnosťou Retas a.s. Celková hodnota tejto investície je 72.000 €, pričom mesto na tento účel vyčlenilo finančné prostriedky vo výške 30.000 € a spoločnosť Retas vo výške 42.000 €,“ uviedla hovorkyňa mesta Martin Zuzana Kalmanová.

 

Autor: Mesto Martin © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn