utorok, 29 január 2013 21:07

Recyklohry - ekológia hrou Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(5 hlasov)
Recyklohry - ekológia hrou Recyklohry - ekológia hrou

Evanjelická spojená škola v Martine je v rámci zvyšovania environmentálneho povedomia svojich žiakov už tretí rok zapojená do recyklačného programu Recyklohry. Cieľom tohto programu, ktorý zabezpečuje spoločnosť ASEKOL SK, je prehĺbiť znalosti žiakov v oblasti triedenia a recyklácie odpadov a umožniť im osobnú skúsenosť so spätným odberom použitých drobných elektrozariadení.

Za jeden z najväčších plusov tohto projektu považujem, že žiakom prakticky ukazuje, aký má triedenie odpadu prínos nielen pre ochranu prírody, ale aj pre zlepšenie kvality ich života. V ich prípade v podobe rôznych hier a iných pomôcok, ktoré škola získava za nazbierané body.“ zhodnotil význam projektu riaditeľ školy Jozef Sopoliga. Samotný priebeh projektu je jednoduchý. Vo vestibule školy je umiestnená červená zberná nádoba, do ktorej žiaci vkladajú elektroodpad. Okrem zberu elektroodpadu je dôležitou súčasťou aj riešenie rôznych kreatívnych a vedomostných úloh, ktoré sa týkajú triedenia a recyklácie. Každý mesiac je pre žiakov pripravená nová úloha. Jej splnením získava škola ďalšie bonusové body.

Recyklohry - ZŠ Evanjelická v Martine

Som veľmi rád, že tento projekt sa na škole úspešne uchytil, o čom svedčí aj niekoľko ton elektroopadu, ktoré sme prostredníctvom neho  počas troch odovzdali. Ďalším prínosom je, že prostredníctvom tohto projektu môžeme rozvíjať spoluprácu školy s rodičmi žiakov. Aj vďaka ich výraznej podpore sme už nazbierali dostatok bodov, za ktoré sme pre žiakov získali viacero školských pomôcok a hier. Najväčšej obľube sa u žiakov teší stolný futbal, ktorý sme získali do školského klubu. O jednotlivých aktivitách projektu pravidelne informujeme žiakov i rodičov prostredníctvom školského časopisu, facebookovej skupiny školy a regionálnych novín.“ povedal o projekte jeho školský koordinátor Dušan Haško.

Recyklohry - ZŠ Evanjelická v Martine

A ako vnímajú projekt samotní žiaci? Marek Zumrik, 4.B: „Je to super pocit vedieť, že aj vďaka môjmu pokazenému monitoru máme v školskom klube nový stolný futbal. Verím, že časom sa nám podarí získať aj notebook, ku ktorému nám však chýba ešte veľa bodov. Najviac ma bavila úloha, v ktorej sme prostredníctvom mobilnej aplikácie TrashOut lokalizovali nelegálne skládky v našom meste.

Recyklohry - ZŠ Evanjelická v Martine

Autor: Mgr.Dušan Haško-školský koordinátor projektu

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn