utorok, 24 marec 2015 20:56

Expedičná kamera ukázala cestovateľské a adrenalínové zážitky

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Expedičná kamera ukázala cestovateľské a adrenalínové zážitky Expedičná kamera ukázala cestovateľské a adrenalínové zážitky

Festival Expedičná kamera prezentujúci to najlepšie z oblasti cestovateľských a outdoorových filmov, ktorý od februára do marca putuje po vyše 200 mestách v Čechách a na Slovensku, zavítal v sobotu 21. marca aj do Martina.

 

Milovníci cestovania a adrenalínových dobrodružstiev si v Bar Museum vychutnali už 6. ročník obľúbeného festivalu, ktorý opäť priniesol pestrú filmovú ponuku: "Tento rok je festival tematicky dosť rôznorodý a každý film je z inej oblasti. Predstavili sa slacklineri, výškoví alpinisti, vodáci, mountainbikeri, ale aj členovia humanitárnych expedícií, ktorí získali financie pre rôzne pomocné projekty. Jednotlivé filmy vyberajú odborníci z filmovej branže a jedná sa o víťazné filmy z outdoorových festivalov vo svetovom meradle. Sme radi, že v Martine sa festival dobre ujal. Je cítiť, že je tu veľa ľudí, ktorí majú radi prírodu, hory a je im to blízke," uviedol organizátor festivalu.

 

 

Hlavným lákadlom festivalu bol film, ktorý predstavil úchvatné výkony svetovo presláveného ultrabežca a skialpinistu Kiliana Jorneta na alpských vrcholoch. Cykloexpedíciu cez Himaláje s humanitárnym posolstvom priblížil film Alegría. Diváci sa stali svedkami psychicky i fyzicky náročnej preplavby Indického oceánu na veslici alebo ženskej výpravy do Mongolska na splav jednej z posledných riek bez priehrady. Česká partička slacklinerov preniesla prítomných na Island a v spoločnosti lezeckých es Chrisa Sharmu a Stefana Glowacza si diváci vychutnali zdolanie obrovskej ománskej jaskyne. Chvíle napätia ponúkla aj 800 km dlhá cesta na paraglide.

 

Autor: RR © Autorské práva sú vyhradené

 

Jana Krivačková

Editorka Turiec Online