sobota, 04 apríl 2015 20:20

Turčianski raci prekonali niekoľko národných rekordov v plávaní masters

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Turčianski raci prekonali niekoľko národných rekordov v plávaní masters Turčianski raci prekonali niekoľko národných rekordov v plávaní masters

Posledný marcový víkend sa v Mestskej krytej plavárni v Košiciach konali Medzinárodné majstrovstvá SR v plávaní Masters a zároveň aj X. ročník Memoriálu Františka SAMUELISA.

 

Pretekov sa zúčastnilo stošesťdesiatšesť plavcov zo šiestich krajín (Česká republika, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Ukrajina a Slovenská republika). Svoju premiéru tu mal aj novovzniknutý plavecký klub TURČIANSKI RACI z Martina, ktorý spojil športovcov, pre ktorých je plávanie záľubou, životným štýlom a poslaním. Klubu sa podarilo vytvoriť vhodné tréningové možnosti a podmienky pre aktívnych plavcov, ktorých cieľom je účasť a čo najlepšie medailové umiestnenia na medzinárodných plaveckých pretekoch u nás, ale aj v zahraničí. Klub, ktorého plaveckou jednotkou je mnohonásobný majster Slovenska, Maďarska a Poľska v plávaní Masters Brani HAKEL, sa v Košiciach postaral o výnimočnú atmosféru a zožal oprávnený úspech.

 

 

Plavci z Turca sa zviditeľnili nielen svojím nápaditým klubovým oblečením, ale v tvrdej konkurencii si dokázali vybojovať cenné umiestnenia a v medailovej štatistike s 13 zlatými, 14 striebornými a 8 bronzovými medailami, sa spomedzi 41 klubov umiestnili na 6. mieste a tým sa stali najúspešnejším klubom Žilinského kraja. Národné rekordy vo svojich vekových kategóriách prekonali Renáta NOVODOMSKÁ na 50m a 100m znak a Jiro MIKOLÁŠ na 50m a 100m prsia. Spomedzi Turčianskych rakov sa najlepšie v celkovom, ale aj bodovom súčte umiestnil Brani HAKEL so šiestimi zlatými, tromi striebornými a jednou bronzovou medailou.

 

Milan SCHWENDT, najstarší 78 ročný aktívny plavec klubu, získal tri zlaté a jednu striebornú medailu. Ďalšie národné rekordy prekonali štafety Turčianskych rakov na 4x50m voľný spôsob a 4x 50m polohový pretek v zložení Ivan ZBOŇÁK, Ján VANKO, Ladislav ZVARIK, Milan SCHWENDT a na 4x 50m polohový pretek žien v zložení Renáta NOVODOMSKÁ, Katarína TURANSKÁ, Jana PETRÍKOVÁ a Martina MUCHOVÁ.

 

 

Autor: Matej Bórik, foto: Radovan Guardo Haluška © Autorské práva sú vyhradené

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebook, Instagram, LinkedIn