pondelok, 27 apríl 2015 00:00

AMFO 2015 pozná svojich regionálnych víťazov

Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)
AMFO 2015 pozná svojich regionálnych víťazov AMFO 2015 pozná svojich regionálnych víťazov

Slovenská národná knižnica opäť po roku vo svojich priestoroch hostí úspešnú výstavu AMFO s dlhoročnou históriou. Slávnostná vernisáž 43. ročníka regionálneho kola celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej fotografickej tvorby sa konala uplynulý týždeň vo výstavných priestoroch SNK.

 

Výstava amatérskej tvorby AMFO je svojim rozsahom najväčšia a najstaršia celoštátna súťažná prehliadka fotografií, jediná svojho druhu na Slovensku. Jej cieľom je motivovať a prilákať k fotografickej tvorbe čo najširšie spektrum priaznivcov dobrej fotografie. "Jej poslaním je aktivizovať a podporovať amatérsku fotografickú tvorbu v celej jej záujmovej rozmanitosti, objavovať a podporovať mladé talenty, poskytovať priestor pre prezentáciu a konfrontáciu výsledkov amatérskej fotografickej tvorby na regionálnej úrovni. Do regionálneho kola prihlásilo 19 fotografov spolu 136 fotografií. Porota ocenila jedenásť autorov a udelila spolu osemnásť ocenení. Postupujúce fotografie budú mať možnosť zabojovať o ocenenia na krajskej súťaži v Žiline," uviedla Nataša Petrová, riaditeľka Turčianskeho kultúrneho strediska (TKS).

 

 

"Tento rok bola motívom tematickej kategórie rodina a aj budúci rok sa budeme snažiť urobiť tematickú kategóriu podobnú, čo najrozsiahlejšiu, aby sa mohlo zapojiť opäť čo najviac ľudí," dodal Radoslav Pančík, metodik TKS. Spomedzi fotografov, ktorým sa okom objektívu podarilo zachytiť ten správny okamih, či vniesť do svojich prác dostatočnú dávku umeleckej kreativity, odborná porota vybrala tých najlepších. Novinkou tohto ročníka bola multimediálna prezentácia, za ktorú získala ocenenie Veronika Melárová. Medzi víťazmi v kategóriách farebná a čiernobiela fotografia sa v rôznych vekových skupinách ocitli Veronika Tatarková, Veronika Melárová, Radim Ziman či Lucia Glejteková. Prvé miesto v kategórii tematická fotografia patrí Martinovi Pročkovi.

 

 

Autor: RR © Autorské práva sú vyhradené

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Výber redakcie