utorok, 05 máj 2015 00:00

Westernové preteky na Bystričke ukázali šikovnosť jazdcov a ich koní

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Westernové preteky na Bystričke ukázali šikovnosť jazdcov a ich koní Westernové preteky na Bystričke ukázali šikovnosť jazdcov a ich koní

Belkam Ranč Bystrička hostil v sobotu jarné Westernové jazdecké preteky, prvé organizované v sezóne 2015 na Slovensku.

 

Vo Western aréne sa za výdatnej účasti divákov predviedlo sedemnásť koní. Zastúpené boli drezúrne disciplíny Trail, Horsmenship, Pleasure a kráľovská disciplína Reining, ktorá prebiehala v kategóriách Reining Junior, Reining Senior, Reining NoNPro a Reining mládež. Dokopy mali diváci možnosť vidieť v týchto disciplínach 54 štartov. Tri kategórie vyhrali domáci pretekári.

 

 

"Na rozdiel od tradičného Reining cupu, ktorý býva vždy na konci augusta, tieto preteky sú určené skôr pre jazdcov, ktorí začínajú sezónu, začínajú s novými mladými koňmi. Majú možnosť si vyskúšať zajazdiť pretekársku show. Bol krásny deň, od desiatej do tretej sme mali plnú halu. Počasie prialo, takže dobre dopadol aj catering, ktorý sa robil vonku. Prišlo dosť ľudí, sme spokojní," zhodnotila podujatie a divácku účasť Viera Beláňová z Belkam Ranč Bystrička. Ďalšie preteky, v ktorých budú zastúpené všetky drezúrne disciplíny sa na ranči budú konať koncom júna. V auguste si nenechajte ujsť tradičný Reining cup, ktorý bude obohatený o divácky veľmi atraktívnu dynamickú disciplínu, večernú freestylovú jazdu v maskách na hudbu.

 

 

Autor: Mira Kováčová © Autorské práva sú vyhradené

 

Miroslava Kováčová

Editorka Turiec Online