Reklama
štvrtok, 31 január 2013 21:50

Pozývame vás do martinského skanzenu zažiť atmosféru tradičných dedinských fašiangov

Ohodnotiť túto položku
(10 hlasov)
Pozývame vás do martinského skanzenu zažiť atmosféru tradičných dedinských fašiangov Pozývame vás do martinského skanzenu zažiť atmosféru tradičných dedinských fašiangov

V nedeľu 10. februára 2013 sa v Múzeu slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch uskutoční prvé tohtoročné podujatie „Už sa fašiang kráti“. V programe od 10.00 h. do 16.00 h. si zaspievate a zatancujete spolu s fašiangovými maškarami - napríklad s chlapom v koši, turoňom či sitárikom.

Vo fašiangovom sprievode sa predstavia fašiangovníci a muzikanti folklórnej skupiny Limbora z Prečína pri Považskej Bystrici v programe „Chodenie po kláte“. Nakoniec za sprievodu plačiek a muziky pochováme basu, aby mohla odpočívať až do vzkriesenia po Veľkej noci. Pripravené sú aj fašiangové špeciality, čajovňa i občerstvenie v rázovitej krčme a nebudú chýbať ukážky remeselnej výroby spojené s predajom. Vítaní sú návštevníci, ktorí prídu v maske a doplnia náš sprievod – samozrejme, „maskovaní“ návštevníci majú vstup voľný. „Už sa fašiang kráti“ je prvým tohtoročným podujatím v Múzeu slovenskej dediny, každý päťdesiaty návštevník dostane voľnú vstupenku na rok 2013 do všetkých expozícií Slovenského národného múza v Martine.

Vstupné: 1,50 / 2,50

Autor: Milena Kiripolská, kultúrno-propagačná manažérka - Slovenské národné múzeum v Martine

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Reklama