sobota, 02 február 2013 21:39

Ján Hito Hurtík oživil koncertom atmosféru v Barmuseum

Ohodnotiť túto položku
(10 hlasov)
Ján Hito Hurtík oživil koncertom atmosféru v Barmuseum Ján Hito Hurtík oživil koncertom atmosféru v Barmuseum

Prievidzký pesničkár Ján Hito Hurtík s veľmi svojráznym spôsobom prejavu vystúpil v Barmuseum. Jeho live koncert prilákal mnohých a oživil atmosféru priamo v bare.

Ján Hito Hurtík hráva v rôznych slovenských kluboch a baroch svoje vlastné pesničky. V Barmuseum mu ako nástroj poslúžila gitara, ústna harmonika a vlastný hlas. Hitove hudobné žánre sú rôznorodé, od folku prechádza cez rockové až po punkové elementy, ktoré dopĺňa vlastnými nápadmi. Hitov koncert nebol klasickým hudobným podujatím, v baroch ako je Barmuseum sa toto vystúpenie považuje za príjemné okorenenie pohodového večera a podľa jeho vlastných slov sa rád opäť v Martine zastaví, ak bude príležitosť.

Hito spomenul aj novodobý kultúrny fenomén na Slovensku, tzv. OPEN MIC akcie – live unplugged produkciu v podnikoch ako je aj Barmuseum. OPEN MIC podujatie ponúka priestor na prezentáciu nie len hudobníkom, ale aj básnikom, spisovateľom, šoumenom, ba dokonca sa okrem pozvaných hostí môže priamo na mieste prihlásiť do programu ktokoľvek, kto má čo ukázať a touto cesto urobiť krok k svojmu zviditeľneniu.

V Barmuseum zahral Hito napríklad aj túto skladbu

httpv://www.youtube.com/watch?v=FhW_ZFvICV4

Skladby na vypočutie: Ján Hito Hurtík (Bandzone)

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn