Reklama
piatok, 05 jún 2015 12:50

Dni verejných knižníc

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Dni verejných knižníc Dni verejných knižníc

Slovenská národná knižnica vás pozýva v dňoch 10. a 11. júna 2015 na 2. ročník celoslovenského podujatia Dni verejných knižníc. Nosnými témami podujatia budú spolupráca so samosprávou, podujatie Noc s Andersenom, nové služby a starostlivosť o používateľa v knižnici.

 

 

V hlavných blokoch odznie niekoľko príspevkov, ktorých prednášateľmi budú práve pracovníci verejných knižníc. Samostatnú kategóriu tvoria príspevky poskytujúce dôležité informácie potrebné k pracovným činnostiam vo verejnej knižnici, napríklad  prednáška o tom, ako v súlade so zákonom riešiť osirelé a obchodne nedostupné diela,“ informovala hovorkyňa SNK Katarína Mažáriová.Verejné knižnice na Slovensku, spolu s ďalšími knižnicami, tvoria knižničný systém, ktorý je časťou štátneho informačného systému. Ich bezproblémové fungovanie je často zložité a súvisí najmä s nedostatkom finančných prostriedkov. Aj napriek tomu verejné knižnice vyvíjajú maximálne úsilie, aby mohli svoju činnosť vykonávať a uspokojovať tak potreby  používateľov.

 

Slovenská národná knižnica verejné knižnice metodicky usmerňuje, koordinuje a je poradenským a vzdelávacím pracoviskom. Celoslovenské podujatie Dni verejných knižníc je organizované ako metodická, koordinačná a vzdelávacia podpora jednotlivých činností vo verejných knižniciach. V rámci nich odznie na podujatí niekoľko príspevkov, ktorých prednášateľmi budú práve pracovníci verejných knižníc. Samostatnú kategóriu budú tvoriť príspevky v ktorých odznejú dôležité informácie potrebné k mnohým pracovným činnostiam vo verejnej knižnici. Podujatie pripravil Odbor služby SNK a nude sa konať v Konferenčnej sále Slovenskej národnej knižnice.

 

Autor: Mgr. Katarína Mažáriová © Autorské práva sú vyhradené

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn