pondelok, 22 jún 2015 21:39

Martinskú pešiu zónu spestril fotografický festival

Ohodnotiť túto položku
(2 hlasov)
Martinskú pešiu zónu spestril fotografický festival Martinskú pešiu zónu spestril fotografický festival

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Mestskou scénou Martin a Martinským klubom priaznivcov cestovania pripravilo prezentačné fotografické podujatie Letný foto fest a FOTOPASÁŽ MARTIN 2015. Podujatie sa uskutočnilo 12. - 13. júna 2015.

 

Podujatie bolo zrealizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR, s podporou Žilinského samosprávneho kraja a podporou Nadačného fondu Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis. Počas tretieho ročníka mohli priaznivci fotografie vidieť zaujímavé výstavy priamo v priestore pešej zóny mesta Martin. Fotografie boli pripravené z predchádzajúcich podujatí, ktoré boli súčasťou fotografických aktivít realizovaných Turčianskym kultúrnym strediskom. Jedná sa o podujatia Fotomaratón Martin 2015 a tiež sériu fotografických workshopov, ktoré viedol Michal Pišný pre študentov fotokrúžku pôsobiaceho pri PaSA Turčianske Teplice. Výstavami bolo umožnené neprofesionálnym tvorcom fotografií a mladej generácii fotografov prezentovať svoje práce priamo na  pešej zóne mesta Martin. V rámci Letného foto festu boli pripravené výstavy Martina Siptáka vo výstavných priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine a Jany Rengevičovej v priestoroch budovy Milénia v Martine, ktoré sú pre verejnosť sprístupnené do 3. júla 2015.

 

 

Prvý raz počas troch rokov bola pripravená aj súťažná výstava fotografií umiestnených na sieťach v priestore pešej zóny, s možnosťou získať zaujímavé ceny a tiež konzultovať svoje práce s odbornou porotou. V rámci Letného foto festu organizátori pripravili počas dvoch dní pre verejnosť aj nočné premietanie cestovateľských prezentácii pod holým nebom, ktoré zaujímavo doplnilo  program tohtoročných Dní mesta Martin. Prezentujúci boli Ivka Sikulová, Ján Veselovský, Michal Chmeliar a Jozef Rajchl. Zúčastneným ďakujeme za účasť a oceneným blahoželáme a tešíme sa na ďalší ročník.

 

 

Výsledky prvého ročníka súťažnej výstavy:

 

Cenu poroty získal Juraj Antal za fotografiu Tiene ulice

Cenu divákov získal Jakub Láclavík za fotografiu Okrídlenci

 

 

Autor: Mgr. Radoslav Pančík ©Autorské práva sú vyhradené

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn