pondelok, 06 júl 2015 21:14

Zmena dopravy zaťažila centrum mesta Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(6 hlasov)
Zmena dopravy zaťažila centrum mesta Zmena dopravy zaťažila centrum mesta

Generálna oprava obchvatu mesta si vyžiadala viaceré dopravné obmedzenia. Najväčšiu zmenu pocítili obyvatelia centra mesta a sídliska Košúty, kadiaľ prúdi aj tranzitná doprava.

 

Úprava okružnej križovatky na ceste I/65 - Jilemnického v Martine, mestská časť KOŠÚTY sa realizovala najmä z dôvodu uzavretia cesty I/65D. Výsledkom tejto úpravy je vytvorenie priebežného pruhu smerom do mesta a osadenie dopravných značiek C30 - striedavé radenie smerom z mesta.

 

Medzi ďalšie úpravy patrí upozornenie vodičov nákladnej dopravy na tranzit do Banskej Bystrice cez Ružomberok a Donovaly. "Jazdu kamiónom cez mesto nie je možné zakázať. Ide o prvé dni obchádzky, t. z. potrvá nejaký čas, pokiaľ sa dostane do povedomia vodičov. Informácie o uzávierke boli a sú poskytované prostredníctvom dopravných servisov pre všetkých vodičov. Takmer všetky policajné hliadky sú využívané najmä v dennej dobe na regulovanie premávky. V nočnej dobe, kedy považujeme premávku za plynulú, je dopravno-bezpečnostná situácia monitorovaná stálou službou, prípadne hliadkou ODI. Čo sa týka hlučnosti, tu apelujeme na toleranciu. Treba brať totiž do úvahy, že sa tu v krátkej dobe rekonštruuje cesta na ďalších niekoľko rokov," uviedla Mgr. Jana Balogová, hovorkyňa KR PZ v Žiline.

 

Autor: Matej Bórik © Autorské práva sú vyhradené

 

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn