utorok, 28 júl 2015 14:58

Policajti pomohli pri transporte pacienta počas zosuvu pôdy pri Dubnej Skale Doporučený

Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Policajti pomohli pri transporte pacienta počas zosuvu pôdy pri Dubnej Skale Policajti pomohli pri transporte pacienta počas zosuvu pôdy pri Dubnej Skale

V piatok 24. júla popoludní došlo v katastri mesta Vrútky v úseku Dubná Skala k zosuvu pôdy na cestu prvej triedy I/18.

 

Na miesto boli ihneď vyslané policajné hliadky, ktoré zabezpečovali regulovanie dopravy, ako aj ďalšie potrebné opatrenia. Cesta bola neprejazdná v oboch smeroch. V čase okolo 16.30 hod. prišlo na miesto v smere od Žiliny zdravotné záchranné vozidlo. Zdravotníci prevážali vo vozidle pacienta s podozrením na infarkt a potrebovali ho preložiť do druhého vozidla, ktoré prišlo na miesto v smere od Martina. Prejazd vozidiel ale nebol možný. Na mieste sa v tom čase vykonávali opatrenia za účelom odstránenia nánosov bahna z vozovky pomocou čelného nakladača, ktorý bol schopný zavalené miesto prejsť.

 

Z uvedeného dôvodu policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Príbovce, ktorí boli na mieste a vykonávali opatrenia, ihneď konali a poskytli zdravotníkom asistenciu pri preložení pacienta. Pacienta naložili do nakladača, ktorý prešiel nánosy bahna na ceste až k druhému záchrannému vozidlu, ktoré previezlo pacienta do nemocnice v Martine. Policajti naplnili poslanie polície „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ“ a pomohli pri transporte pacienta v neprejazdnom úseku cesty.

 

Autor: KRPZ © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn