Vytlačiť túto stránku
utorok, 05 február 2013 12:38

Výstava v Turčianskej knižnici: Spisovatelia v školských laviciach

Ohodnotiť túto položku
(8 hlasov)
Výstava v Turčianskej knižnici: Spisovatelia v školských laviciach Výstava v Turčianskej knižnici: Spisovatelia v školských laviciach

Výstava návštevníkom a čitateľom knižnice približuje, ako prežili školské obdobie naši dvanásti známi spisovatelia. Nájdeme tu spomienky a fotografie Daniela Heviera, Ladislava Balleka, Pavla Rankova či Daniely Kapitáňovej. Expozícia predstavuje známych slovenských spisovateľov z pohľadu ich detstva, školských a študentských rokov. Mnohí sú už maturitnými otázkami a tí súčasní spisovatelia zas majú predpoklady, aby sa nimi stali.

Na výstave nájdeme spomienky spisovateľov na učiteľov, školské predmety, známky na vysvedčení, spolužiakov, rozhodovania kam po škole a podobne. Dozviete sa ako spisovatelia rôznych generácií vnímali a prežívali dobu, v ktorej strávili svoje školské roky, ako ich to ovplyvnilo a kam pokračovali ich kroky. Vďaka výstave sa možno vrátiťe aj k vlastným školským spomienkam :)

Výstava sa nachádza v priestoroch Turčianskej knižnice, Oddelenia pre deti a mládež na Didavelnej ulici č. 3 v Martine a potrvá do 28.2.2013 . Vstup je zadarmo.

Spomienky Tomáša Janovica

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky