Vytlačiť túto stránku
utorok, 11 august 2015 23:46

Rakovské prázdniny plné radosti

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Rakovské prázdniny plné radosti Rakovské prázdniny plné radosti

V sobotu 1. augusta 2015 sa v obecnom parku v Rakove uskutočnil XII. ročník hasičskej súťaže O pohár starostu obce Rakovo v požiarnom útoku.

 

Organizátori pri príprave podujatia nezabudli ani na najmenších. Práve pre nich Obec Rakovo v spolupráci s Turčianskym kultúrnym strediskom v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravila „Prázdniny plné radosti“.

 

 

Prvotnou myšlienkou bolo pripraviť deň plný radosti a zábavy pre prázdninujúce deti z Rakova a okolia. Pracovníci TKS v Martine si pre ne pripravili tvorivé dielne, tanečnú školu a veľa zábavy. Počas tvorivého popoludnia, do ktorého sa zapojili aj mnohí rodičia, sa malí Rakovčania naučili, koľko krásnych vecí sa dá vyrobiť z recyklovaného papiera  a koľko zábavy sa pri tom dá zažiť. Deti vytvorili zvieratká – rybky, či sovy, ale tiež korunky pre princezné a princov. Niektorí pre svojich rodičov vyrobili kvety z papiera, nakreslili pekný obrázok, vymaľovali omaľovávanku alebo ozdobili vlastnú škrabošku.Všetci účastníci si mohli so sebou odniesť svoje vytvorené dielka, za ktoré bola pre nich pripravená sladká odmena.

 

 

Pre tých neposednejších bola pripravená tanečná škola so známym tanečníkom Adamom „Rancherom“ Kmeťom zo Shakers DC, ktorý sa zaoberá hip-hopovým štýlom a tak sa tanečná škola uberala aj týmto smerom. Adam si pripravil hravú tanečnú choreografiu a naučil záujemcov aj mnoho nových prvkov. Všetci zúčastnení si workshop užili s úsmevom na perách a odniesli si z neho niečo nové. Po tvorivých dielňach a tanečnej škole nasledovalo vyhodnotenie hasičskej súťaže a záver radostného dňa ukončila tanečná zábava.

 

 

Autor: Mgr. Monika Ondrušová © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn

Najnovšie články od autora: Matej Bórik, MBA

Súvisiace články podľa značky