štvrtok, 20 august 2015 17:54

Osudy: Tvorivé dielne búrajúce otázku psychických chorôb

Ohodnotiť túto položku
(3 hlasov)
Osudy: Tvorivé dielne búrajúce otázku psychických chorôb Osudy: Tvorivé dielne búrajúce otázku psychických chorôb

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo cyklus tvorivých fotografických a výtvarných dielní pod názvom Osudy.

 

Týmto projektom sa Turčianske kultúrne stredisko v Martine pokúša o búranie tabu v otázke psychických chorôb, ktoré postihujú čoraz viac ľudí. Prvá časť projektu vo forme tvorivých dielní bude realizovaná v priestoroch Psychiatrickej liečebne v Sučanoch v mesiacoch august – september 2015. Chceme tak pomôcť podporiť tvorivé využívanie voľného času klientov liečebne, ako aj ich snahy o sebarealizáciu.

 

Druhú časť projektu predstavujú výstavy vzniknutých fotografií a výtvarných diel, ktoré budú umiestnené na verejných priestranstvách, ale aj v školách regiónu Turiec, čím chceme  túto problematiku priblížiť širokej verejnosti. Prvé tvorivé stretnutie sa uskutočnilo 18. augusta 2015. Lektorkou fotografickej dielne bola Zuzana Vajdová, ktorá je profesionálnou fotografkou. Účastníkom stretnutia priblížila viacero pohľadov na portrét, ktorý zachytáva dušu, emócie, či osobnosť fotografa alebo fotografovaného. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a spolufinancovaný s  podporou Žilinského samosprávneho kraja.

 

Autor: Mgr. Radoslav Pančík a Mgr. Monika Ondrušová © Autorské práva sú vyhradené

Matej Bórik, MBA

Šéfredaktor Turiec Online | Facebookblog SME, LinkedIn